Zmiana zawodnika w trakcie meczu CS:GO! Piłkarskie zasady wkraczają do esportu?

zmiana zawodnika w trakcie meczu cs go

Do niecodziennej zmiany doszło dzisiaj w meczu pomiędzy Vitality a Complexity. Drużyna z Francji posłużyła się swoim szóstym zawodnikiem.Zmiana zawodnika w meczu CS:GO

Mecz przebiegał dosyć normalnie. Mapa de_nuke, Vitality po słabszej pierwszej połówce budzi się do życia po stronie terrorystów. Po długim boju, bo trwającym aż 30 rund, Vitality wygrywa starcie na pierwszej mapie. Wszystko wygląda na to, że Francuzi wyjdą na następną mapę w dobrym nastrojach.

Jednak... ku zdziwieniu wszystkich w drużynie ZywOo następuje zmiana. Zawodnik misutaaa, który występował w podstawowym składzie po wygranej mapie opuszcza serwer. W jego miejsce pojawia się Nivera i to on rozpoczyna drugą mapę w podstawowej piątce.

Co ciekawe, zmiana nie była podyktowana gorszą dyspozycją zawodnika. Misutaaa radził sobie całkiem nieźle i finalnie skończył mecz na drugiej lokacie w tabeli. Prawdopodobnie zmiana była wcześniej odgórnie zaplanowana.


Przyszłość CS:GO, a zmiany zawodników

Czy powyższy przykład może oznaczać, że drużyny częściej sięgać będą po zmienników? Na pewno tak. Wiele drużyn esportowych posiada w swoich szeregach więcej niż tylko pięciu stałych zawodników, jednak do tej pory rotacje nie przebiegały aż tak dynamicznie, z mapy na mapę.Sądzić możemy z pewnością, iż system zmian, który na dobre funkcjonuje w sporcie doskonale sprawdzi się również w grach esportowych. Każdy z zawodników miewa słabsze momenty, a i kontuzje nie są rzadkością.

Wyczekiwać możemy kolejnych podobnych sytuacji, które mocno mogą namieszać w rozgrywkach, tym samym przerwać monotonię jaka panuje na serwerach CS:GO od lat.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza