Jak zwiększyć Trust Factor w CS:GO? Współczynnik zaufania

trust factor cs go co to jest trust factor jak zwiekszyc trust factor


Trust Factor, czyli współczynnik zaufania w CS:GO to funkcja wprowadzona przez Steam, która ocenia poziom naszego zachowania i na tej podstawie dokonuje późniejszego dobierania graczy o podobnym współczynniku. W tym wpisie dowiesz się co to konkretnie jest Trust Factor, jak zwiększyć poziom Trust Factor oraz jak sytuacja wygląda w praktyce.


Co to jest Trust Factor CS:GO?


Zacznijmy może od tego, co to dokładnie jest Trust Factor. Trust Factor, czyli mówiąc inaczej współczynnik zaufania to system opracowany przez Valve w celu ustalenia poziomu zachowania naszego konta Steam. Przekłada się to w dużej mierze na wyszukiwanie i dobór graczy oraz przeciwników w naszych grach rankongowych.


Po wyjściu Trust Factor mocno ukrócił pole do popisu cheaterom. Jak się okazało system sprawdzał się dość dobrze, dobierając do siebie graczy z wysokim poziomem Trust Factor, a odrzucając tych z gorszym współczynnikiem.


Trust Factor w CS:GO


Co to jest Trust Factor w CS:GO? Trust Factor w CS:GO charakteryzuje się głównie tym, że dzięki niemu w grach rankingowych możemy dostosować poziom dobieranych nam graczy do równego bądź podobnego poziomu co nasz. W praktyce oznacza to natomiast tyle, że mając wysoki współczynnik zaufania (Trust Factor), w trakcie wyszukiwania meczu dobierze nam graczy o równie wysokim parametrze zachowania.

Zobacz również: Komenda na czyszczenie krwi w CS:GO | Poradnik

Podczas próby wyszukania matchmakingu system Trust Factor sprawdza graczy pod kątem ich przeszłości, doświadczeń z grą, zachowania względem innych graczy itp. Wszystkie te czynności przeliczane są na liczby, które oznaczają nasz Trust Factor. W momencie znalezienia meczu, dobiera nam do naszego lobby wyłącznie tych graczy, którzy mają ten współczynnik Trust Factor taki sam jak my bądź bardzo podobny.

Dzięki tym założeniom możemy mniej więcej oszacować z kim gramy i z kim się mierzymy. Jeśli w przeszłości cheatowaliśmy, używaliśmy hacków, wspomagaczy, możemy być pewni, że nasz Trust Factor nie jest najlepszy i dobrani gracze również nie należą do najbardziej uczciwych.


Co wpływa na nasz Trust Factor w CS:GO?


O tym, czy nasz współczynnik zachowania w CS:GO będzie wysoki czy niski decyduje wiele czynników. Generalnie jak możemy się domyśleć, wszystkie negatywne czynności i zachowania wpłyną negatywnie na nasz parametr zaufania. O czym mowa? Przede wszystkim toksyczne zachowanie w trakcie gry jak i na samym Steamie. Będąc osobą wrogo nastawioną do innych, gdzie dostajemy niepochlebne opinie na profilu Steam od innych graczy, jak również dostając zgłoszenia w trakcie gry za przeszkadzanie czy wyzywanie możemy spodziewać się obniżenia naszego Trust Factor.

Zobacz również: Komenda na kosę w CS:GO, wszystkie kosy za darmo | Poradnik

Na Twój Trust Factor ma również wpływ granie z osobami (znajomymi) o niższym współczynniku zaufania. To natomiast da się zauważyć, gdyż w lobby, w momencie wyszukiwania meczu pojawia się informacja o tym, że dana osoba z Twojej grupy posiada niższy Trust Factor od Twojego.


Współczynnik zaufania gracza...


W momencie wyszukiwania gry, gdy w naszym lobby znajduje się osoba, która ma niższy współczynnik zaufania od naszego pojawi się komunikat oznajmiający, że gra z taką osobą może wpłynąć na Twoje doświadczenie rozgrywki. Oznacza to mniej więcej tyle, że oprócz kiepskiego matchmakingu (z osobami niezbyt zaufanymi) również i Twój parametr może ulec zmianie po graniu z takimi osobami.


Jak zwiększyć Trust Factor w CS:GO?


Parametr Trust Factor w CS:GO można zwiększyć, podnieść na wiele sposobów. Zaczynając od tego, że według deweloperów gry jedyną słuszną drogą na polepszenie Trust Factor w CS:GO jest bycie dobrym, pozytywnym członkiem społeczności CS:GO oraz Steam.

Oprócz tego zaleca się jak największe ilości gier w CS:GO i innych gier na Steamie, dzięki którym system może wyciągnąć od nas najwięcej informacji o naszym koncie, które w efekcie pomogą w lepszym dobieraniu graczy.

Według nieoficjalnych źródeł dowiadujemy się, że na wzrost Trust Factor w CS:GO wpływa również:

Kupowanie gier na Steamie/przypisywanie gier do swojego konta

Ta opcja pozwala oszacować systemowi czy jesteśmy dobrymi graczami. Im więcej gier posiadamy oraz w im więcej gier gramy bez wspomagaczy, tym lepszy Trust Factor uda nam się uzyskać.

Branie udziału w eventach na Steam

Kolejny krok do zwiększenia Trust Factor. Udział we wszelakich wydarzeniach organizowanych przez Steam/Valve pozwala zwiększyć poziom zaufania naszego konta.

Pimp my profile czyli kastomizacja profilu Steam

Tutaj akurat nie ma pewności czy wpływa to jakkolwiek na Trust Factor, jednak jeśli mamy niepotrzebne fundusze w portfelu Steam, możemy pobawić się w odpicowanie swojego profilu poprzez różne tła, odznaki, level (poziom) profilu Steam itp.

Pozytywne komentarze +Rep

Ten punkt odnosi się do wyżej wspomnianego wątku o byciu dobrym członkiem społeczności Steam. Im więcej pozytywnych komentarzy, tym lepszy Trust Factor w CS:GO uda nam się otrzymać.

Nie cheatować

Tutaj chyba nie trzeba wiele wspominać. Chcemy mieć wysoki współczynnik zachowania - nie używamy żadnych hacków i cheatów.

Nie być toksycznymi osobami

Musimy zachowywać się poprawnie, przyzwoicie. Nie wyzywać graczy, nikogo nie obrażać, nie przeklinać, nie zachowywać się w toksyczny sposób.

Wypowiadać się kulturalnie

We wszelkich komentarzach, wiadomościach, e-mailach do Valve, Supportu Steam itp. używamy języku parlamentarnego. Nie wyzywamy, nie obrażamy. Staramy się przedstawić sytuację w sposób rzeczowy.


Jak sprawdzić Trust Factor w CS:GO?


Aktualnie nie ma możliwości sprawdzenia jaki jest Twój Trust Factor (współczynnik zaufania) w CS:GO. Jak podają deweloperzy gry, Trust Factor ma za zadanie dobrać nam podobnych graczy do nas samych pod względem właśnie tego parametru. Jednak przypominają, że dobór grupy graczy z podobnymi umiejętnościami zależy od pory dnia czy regionu, w którym aktualnie wyszukujemy grę.


Czy nowi gracze mają niski Trust Factor w CS:GO?


Według informacji na oficjalnej stronie Steam, Trust Factor bazuje nie tylko na samym CS:GO. Jeśli w przeszłości byliśmy dobrymi użytkownikami Steam, graliśmy w inne gry bez cheatów, otrzymywaliśmy pozytywne komentarze (+rep) to wchodząc do CS:GO nasz współczynnik zaufania będzie wysoki.


Czy Status Prime zwiększy mój Trust Factor w CS:GO?


Otóż tak. Wszyscy użytkownicy, którzy mają na swoim koncie włączony Status Prime oraz połączone konto z numerem telefonu, z automatu otrzymują znacznie większy Trust Factor niż osoby, które grają bez Statusu Prime i nie połączyły swojego numeru telefonu z kontem Steam.


Podsumowanie tematu


Cały system, czyli CS:GO - Trust Factor Matchmaking opisany został przez Valve Games, dlatego zachęcam do lektury z oficjalnego źródła gry.

Po dawkę humoru, śmiesznych akcji i momentów z CS:GO oraz Valorant zapraszam na kanał PhoeTV - CS:GO & Valorant, gdzie regularnie każdego dnia pojawia się film z kompilacją najlepszych klipów streamerów i proplayerów z Twitch.tv.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza