Komenda na czyszczenie krwi w CS:GO | Poradnik

czyszczenie-krwi-w-cs-go

Grając mecze turniejowe często spotykamy się z sytuacją, gdzie ślady krwi po przeciwniku zasłaniają nam kolejnego wroga. Mogą uniemożliwić również sprawdzenie konkretnej miejscówki. Jest na to kilka prostych trików, między innymi komenda na usuwanie krwi w CS:GO.


Usuwanie krwi w CS:GO


Sytuacja wygląda bardzo prosto. Wbiegamy na miejscówkę, na której przed chwilą toczyła się walka lub zostały plamy na teksturach. Ponieważ duża część mapy jest brudna od wszelakich efektów, ciężko nam dostrzec kluczowe postacie. To z kolei utrudnia podjęcie walki i wcelowanie się w konkretny punkt czy obiekt. Biorąc pod uwagę możliwości jakie daje nam gra, mamy do dyspozycji kilka prostych trików.

Zobacz również: Ile kosztuje najtańsza kosa w CS:GO - jaki skin do kosy wybrać?

Na samym końcu przedstawię obrazek, który ukaże, jak wygląda ta komenda w grze po odpowiednim zaimplementowaniu. Przechodząc do sedna - jak usunąć krew w CS:GO?

Odpalamy nasz plik config, czyli autoexec.cfg, który docelowo znajduje się w ścieżce:

Steam > steamapps > common > Counter-Strike: Global Offensive > csgo > cfg

Klikamy na plik prawym przyciskiem myszy i otwieramy go w dowolnym notatniku, ja preferuję używanie edytora tekstu Notepad++. Następnie w wolnej linijce kopiujemy poniższy tekst i wklejamy jako komenda na czyszczenie krwi w CS:GO:

bind a "+moveleft; r_cleardecals"
bind d "+moveright; r_cleardecals"
bind s "+back; r_cleardecals"
bind w "+forward; r_cleardecals"


Teraz kilka słów wyjaśnienia jak powyższa komenda na czyszczenie krwi w CS:GO działa. Jak możemy przeczytać zbindowaliśmy sobie klawisze "a", "d", "s" oraz "w" czyli popularne "WASD". Klawiszami tymi oczywiście sterujemy naszą postacią. Każdy z przycisków ma przypisaną tą samą funkcję, czyli "cleardecals". W momencie kiedy użyjemy jednego z klawiszy, poruszamy postacią w jedną ze stron. Każdy ruch postaci wywołuje powyższą funkcję, usuwając z mapy wszystkie efekty, tym samym czyszcząc każdą możliwą teksturę na mapie. Mowa tutaj nie tylko o śladach krwi, ale również o śladach po kulach czy granatach. Szczegółowe omówienie działania bindów w CS:GO znajdziesz tutaj.

W ten prosty sposób po prostu chodząc po mapie usuwamy sobie wszelkie zanieczyszczenia na ścianach czy podłodze. To nie tylko poprawia widoczność modeli postaci czy obiektów na mapie, ale wpływa również pozytywnie na zwiększenie FPS w CS:GO.

Zobacz również: Jak zwiększyć FPS w CS:GO? 5 sposobów | Poradnik

Tak jak obiecałem poniżej wklejam zdjęcie, jak wygląda model postaci po oddaniu strzału, a później po wykonaniu ruchu przy używaniu wcześniej wykorzystanego binda:


komenda-na-czyszczenie-krwi-w-cs-go


Polecam zobaczyć i przeczytać poprzednie wpisy, w których również staram się pomóc Wam w zwiększeniu FPS czy poprawie jakości gry.

Darmowe skiny CSGO

1 Komentarze

Nowsza Starsza