IEM Katowice 2020 - Najważniejszy turniej w CS:GO

iem-katowice-2020-najwazniejszy-turniej-csgo-esl

Turniej CS:GO IEM Katowice od zawsze cieszył się wysoką popularnością. To na nim ustalane były rekordy oglądalności przez widzów. Sami gracze przyznają, że jest w nim coś magicznego i bardzo chętnie wracają myślami do ciekawych momentów z eventu w Katowicach. Jak w tym roku wyglądał będzie Intel Extreme Masters w Katowicach, czyli najważniejszy turniej w CS:GO?


IEM Katowice w poprzednich latach


Turniej w Katowicach od zawsze miał w sobie coś interesującego. Było i jest nadal coś magicznego w tym miejscu, co z radością sprowadza co roku ogromne liczby kibiców, których ilość z roku na rok w ogóle nie spada. Jak pokazują statystyki oglądalności z serwisów streamingowych takich jak Twitch.tv, IEM Katowice jest wydarzeniem, które uwielbia śledzić rekordowa liczba widzów.

Edycje turnieju w poprzednich latach udowodniły, że dla samych pro graczy jest to wyjątkowe miejsce. Na serwisach społecznościowych i w wywiadach dla portali informacyjnych przyznają, że chętnie do Katowic wracają, a turniej IEM Katowice jest na ich liście priorytetem pod względem bycia jego częścią. Co sprawia, że gracze za wszelką cenę chcą dostać się na listę uczestników?


Dlaczego IEM Katowice jest tak ważny?


Nie trudno się domyślić, że akurat ten event nie sprowadza się do kwestii finansowych, przecież IEM Katowice wcale nie ustanawia rekordowych pul nagród. Ba, na obecne standardy pula nagród jest bardzo przeciętna. Dla samych zawodników jest coś ważniejszego niż pieniądze. Turniej ten jest wyznacznikiem bycia jednym z najlepszych na świecie, gdyż start wydarzenia zawsze odbija się zawsze szerokim echem na ustach całej esportowej społeczności CS:GO.

Patrząc na poprzedni edycje bardzo dobrze widać, że drużyna, która na Intel Extreme Masters w Katowicach zachodzi daleko czy robi furorę wśród kibiców, na długo zapada w naszej pamięci. To dlatego każde zaproszenie drużyny, czy wywalczenie slota w zamkniętych eliminacjach daje tak wiele satysfakcji graczom. Doskonale wiedzą, że udział w tym przedsięwzięciu może skutecznie pomóc w ich profesjonalnej karierze.


IEM Katowice 2020


Ten rok przynosi bardzo ciekawy line-up zespołów, które dostały bądź dostaną się na IEM Katowice 2020. Już na ten moment wiemy, że po zaproszeniach od organizatorów oraz po zamkniętych kwalifikacjach w spodku w Katowicach spotkamy się z drużynami:


 1. Astralis (slot z IEM Beijing)
 2. mousesports (slot z EPL S10)
 3. Liquid (zaproszenie od organizatora)
 4. fnatic (slot z DH Masters Malmö)
 5. Evil Geniuses (zaproszenie od organizatora)
 6. Vitality (zaproszenie od organizatora)
 7. 100 Thieves (zaproszenie od organizatora)
 8. FaZe (zwycięzca europejskich kwalifikacji)
 9. Natus Vincere (zaproszenie od organizatora)
 10. NiP (zaproszenie od organizatora)
 11. G2 (zwycięzca europejskich kwalifikacji)
 12. Virtus.pro (zaproszenie od organizatora)
 13. Cloud9 (zwycięzca amerykańskich kwalifikacji)
 14. MAD Lions (zwycięzca europejskich kwalifikacji)
 15. ViCi (zwycięzca azjatyckich kwalifikacji)


Ostatni, 16. slot czeka na drużynę z zamkniętych kwalifikacji rozgrywanych w krajach Australii i Oceanii.

Pula nagród całego wydarzania to $500,000.


Zobacz również: Najlepsze drużyny świata w 2019 roku w CS:GO


Kiedy startuje IEM Katowice 2020? Terminarz


Garść najważniejszych informacji dotyczących startu najważniejszego, esportowego wydarzenia w świecie CS:GO.

Jak doskonale wiadomo, turniej rozgrywany będzie w Katowicach. Faza grupowa, jak w poprzednich latach, prawdopodobnie rozgrywana będzie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) w Katowicach, tuż obok Spodka. Faza zasadnicza, czyli play-off'y rozgrywane będą już w samym Spodku. Rozpoczęcia turnieju zaplanowane zostało na 25 lutego, a potrwa aż do 1 marca 2020, kiedy to poznamy zwycięzcę Intel Extreme Masters Katowice 2020.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze jak wyglądał będzie podział grup oraz godziny rozgrywania, jednak gdy takie informacje ujrzą światło dzienne, na pewno przeczytanie o nich na stronie wydarzenia na HLTV.org.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza