Najlepsze drużyny świata w 2019 w CS:GO! Wielkie TOP 10 HLTV


Rok 2019 jest już przeszłością. Działo się naprawdę wiele, wielkich momentów uświadczyliśmy całkiem sporo. Rok ten przyniósł lekkie zachwianie wielkimi rankingami, gdyż na ciekawych pozycjach pojawiły się drużyny, które jeszcze do niedawna uznawane były za tier2. Jak wyglądał ubiegły rok oraz jakie najlepsze drużyny znalazły się w wielkim rankingu TOP 10 HLTV? Zapraszam do artykułu.

TOP 10 HLTV

Jak co roku portal HLTV.org publikuję ranking najlepszych drużyn w CS:GO ubiegłego roku. Tak jest i tym razem, gdzie co ciekawe do czołówki zawitały zespoły, które jeszcze niedawno klasyfikowane były jako te z "niższego poziomu".

Jak podają redaktorzy portalu, ranking oparty został o klasyfikację punktową za miejsca na turniejach w ubiegłym roku. Bez zbędnego gadania zobaczmy jak prezentuje się ranking TOP 10 najlepszych drużyn w CS:GO w roku 2019.

1. Astralis

Czy kogokolwiek zastanawia ta informacja? Astralis dominuje na scenie Counter-Strike'a już dobrych kilka lat, także i w roku ubiegłym nikomu nie udało się zdetronizować hegemona CS'a. Występowali na wszystkich największych, międzynarodowych turniejach, na których udało im się zarobić ogromną sumę 2,159,000 miliona dolarów! Aż 6 razy triumfowali podczas swoich występów, a łącznie na podium stawali 12 razy, kolejno 3 razy na miejscu drugim oraz 3 razy na miejscu trzecim. Nie sądzę, że komukolwiek uda się w najbliższej przyszłości zdjąć ich z pierwszego miejsca, niemniej walka o podium rankingu HLTV była bardzo zacięta.

2. Team Liquid

Tutaj sytuacja wygląda bardzo ciekawie. Pod względem występów, zwycięstw oraz zarobków przebili Astralis, jednak w oficjalnym rozrachunku zajmują zaszczytne drugie miejsce. Podczas wszystkich występów w roku 2019 na podium stawali aż 13 razy, kolejno 7 razy na najwyższym szczeblu, 5 razy na miejscu drugim oraz raz na ostatnim miejscu podium. Ta suma dobrych lokat dała im zawrotną kwotę 2,389,250 miliona dolarów.

3. Vitality

Vitality jest stosunkowo nowym zespołem, jednakże z przytupem wkroczył na najwyższy piedestał. ZywOo i spółka po dość krótkim pobycie w czołówce zdołało stanąć na podium aż 7 razy, wygrywając po drodze 3 turnieje. Ich łączna kwota zarobków wyniosła 891,050 tysięcy dolarów.

4. NRG / Evil Geniuses

Z pewnością można ich nazwać największymi pechowcami w tym rankingu. Co prawda w ubiegłym roku stawali na podium aż 11 razy, jednak 9 z tych występów kończyli na miejscu trzecim. Mimo wszystko jest to ogromny sukces amerykańskiej organizacji, która również jak Vitality jest stosunkowo nowa na scenie CS:GO. W roku 2019 zarobili 870,000 tysięcy dolarów.

5. Fnatic

O tym zespole nie trzeba dużo opowiadać. Każdy fan CS:GO zna ich doskonale. Oi wielkich przebojach, roszadach, rok 2019 okazał się być dla nich bardzo łaskawy. Znaleźli odpowiednich ludzi, potrafili rywalizować z najlepszymi, co w ostatecznym podsumowaniu plasuje ich na piątej pozycji z sumą nagród 544,750 tysięcy dolarów. W ostatnich dwunastu miesiącach wygrali jeden turniej, ale na podium stawali aż 7 razy.

6. mousesports

Bardzo ciekawie potoczyła się uch kariera po dołączeniu IGL'a karrigana. Praktycznie każdy duży turniej kończył się dla nich sukcesem w najlepszej trójce. Na najwyższym stopniu podium pokazywali się 3 razy, przy czym łącznie 6 razy udawało się dostać do najlepszej trójki. Sukcesy myszek wycenione zostały na 873,000 tysiące dolarów.

7. ENCE

Bardzo młody zespół, który mimo wszystko charakterem udowodnił, że potrafi rywalizować na najwyższym poziomie. Po kilku zmianach w zespole mimo wszystko pokazali na co ich stać. Zarobili łącznie 705,600 tysięcy dolarów, wygrywając jeden turniej. 7 razy stawali na podium.

8. Natus Vincere

NaVi przeżywało bardzo dużo niespodzianek. Jest to zespół z historią, składa się z najlepszych zawodników świata, a mimo to miał problemy z dobrymi wynikami na ważnych turniejach. Po wielu roszadach, dojściu GuardiaNa czy Boombl4a ta gra zaczęła jakoś wyglądać. W roku 2019 6 razy pokazywali się kibicom podczas dekoracji, jednak tylko raz jako triumfator. Aż 5 razy kończyli na najniższym szczeblu podium. Zebrali łącznie 534,000 tysiące dolarów jako nagrody z turniejów.

9. FaZe

FaZe również przechodziło ciekawe zmiany w zeszłym roku. Polski akcent w postaci Filipa "NEO" Kubskiego nie zaowocował jednak międzynarodowymi sukcesami. Testowani byli różni zawodnicy, na różnych pozycjach. Drużyna ta o takim potencjale bardzo często miała problem, aby skoncentrować się na tych najważniejszych meczach. W końcu po wielu gorszych momentach przyszła chwila radości i tak o to na podium plasowali się 6 razy, z czego połowę na pierwszym miejscu. Łącznie z nagród turniejowych zawodnicy zarobili 585,000 tysięcy dolarów.

10. Renegades / 100 Thieves

Największe zaskoczenie tego rankingu. Całkiem spokojny zespół, bez większych sukcesów na scenie międzynarodowej został wykupiony przez brazylijską organizację 100 Thieves. Był to bardzo zaskakujący ruch, biorąc pod uwagę brak istotnych sukcesów na turniejach offline. Mimo to zdołali 3 razy pokazać się na podium, jednak ani razu na jego najwyższym miejscu. Zawodnicy podczas ostatniego roku zainkasowali łącznie 293,000 tysiące dolarów.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza