Komendy CS:GO, które musisz znać 2! | Poradnik

Komendy w CS:GO

Jak dobrze wiemy, komendy w CS GO są bardzo ważnym czynnikiem. Ułatwiają nam grę oraz pomagają w przyspieszeniu pewnych procesów. Dlatego kolejny raz wychodzę Wam na przeciw i pokazuję kolejne komendy w CS GO, które musisz znać.


Komenda na wyłączenie reklam podczas wchodzenia na serwer CS:GO

Niech zgadnę - kolejny raz próbujesz połączyć się ze swoim ulubionym serwerem w CS GO, a tu na cały ekran wyskakuje Ci reklama? Nie ma nic prostszego jak użycie jednej komendy, aby pozbyć się tego raz na zawsze.Tak zwany serwerowy "Message of the Day" (wiadomość dnia) to chleb powszedni na serwerach społecznościowych. Czasem jest to zwykła informacja od admina, a czasem durna reklama, której nie chcemy oglądać. Z pomocą przychodzi nam prosta komenda:

cl_disablehtmlmotd 1


Ustawienie wartości tej komendy na 1 pozwoli nam na usunięcie/wyłączenie reklam podczas dołączania na jakiś wybrany serwer społecznościowy w CS GO.


Komenda na pokazywanie ekwipunku CS:GO

Kolejna przydatna komenda, która zaoszczędzi nam czasu na sprawdzenie, czy posiadamy np. smoke'a czy flash'a. Nie raz zdarzy nam się zapomnieć jakie granaty nam pozostały i często pytamy się naszych teammate'ów, którzy już zginęli, czy mamy jeszcze flash'a.

Ekwipunek CS:GO

Niektórzy jeszcze szybko zmieniają broń, aby to "menu ekwipunku" (prawy dolny róg ekranu) odświeżyło się, dzięki czemu zobaczymy stan naszych granatów. Jednak w sytuacji 1v1 zmiana broni może zakończyć się śmiercią.

Właśnie w takich sytuacjach warto jest skorzystać z komendy, która bez względu na wszystko cały czas wyświetla nam stan ekwipunku, czyli granaty, aktualna broń, pistolet, defa itp:

cl_showloadout 1


Dzięki niej wiedzieć będziemy na bieżąco, czy możemy zagrać jakimś granatem, czy niestety nie posiadamy już wystarczającej ilości.


Komenda na wyłączenie dźwięku z gry podczas minimalizacji CS:GO

Ta komenda przygotowana została specjalnie dla graczy, którzy często minimalizują grę (z różnych powodów, np. gdy zginą przeglądają internet) a chcą mieć wyłączone dźwięki gry (czyli wszystkiego rodzaju strzały, kroki itp.). Komenda ta przydatna jest wtedy, kiedy nie lubimy mieć w tle żadnych odgłosów CS GO, kiedy nie znajdujemy się bezpośrednio w grze. Komenda nazywa się:

snd_mute_losefocus 0 / 1


Ustawienie na 0 zostawia nam dźwięki gry podczas minimalizacji, a ustawienie na 1 wyłącza wszystkie efekty dźwiękowe w CS GO.Przydatne aliasy do gry w CS:GO

Aliasy to inaczej proste komendy, dzięki którym możemy zaoszczędzić sporo czasu. Pod alias najczęściej robi się jakiś bind, skrót czy komendę. Jednym ze sposobów wykorzystania aliasów jest jest zrobienie sobie skrótów na dołączanie na ulubiony serwer czy mapę w CS GO.

Najczęstszym i najprostszym wykorzystaniem jest alias na wejście na wybraną mapę. Zamiast wpisywać w konsoli komendy "map de_mirage" możemy dzięki aliasowi przyspieszyć ten proces. W konsoli wpisujemy:

alias "mirage" "map de_mirage";


Tak samo postępujemy z innymi mapami czy serwerami. Możemy skrócić to jeszcze bardziej i zamiast "mirage" wpisać np. "m". Wtedy po wpisaniu "m" w konsolę automatycznie przeniesie nas na mapę de_mirage. Prawda że proste?CS:GO - Komenda na radar na samym środku

Ostatnią komendą jest komenda na radar w CS GO. Radar to rzecz niezastąpiona, dzięki której wiemy wszystko o położeniu przeciwnika, teammate'a, bomby itp. Jedni wolą mieć radar ustawiony tak, aby podążał on za nami, a drudzy wolą mieć stabilny radar, który umiejscowiony jest na samym środku. Jak to zrobić?

Bardzo prosto. W tym celu używamy komendy, która pozwoli nam ustawić radar jako centralny punkt mapy, komenda nazywa się:

cl_radar_always_centered 0


Ustawienie komendy na 0 ustawia radar na na środku mini mapy, a ustawienie komendy na 1 ustawi nas jako centralny punkt odniesienia, według którego radar będzie się poruszał.

Bonusową komendą jest komenda na zmianę skali/rozmiaru radaru:

cl_radar_scale 0.5


Wartość 0.5 jest zmienną, którą musimy dopasować pod siebie. Im bliżej zera, tym radar będzie bardziej oddalony, dzięki czemu będziemy widzieć większą część mapy.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza