Noclip nie działa - nowa komenda na noclip w CS:GO | Poradnik

Noclip nie działa - nowa komenda na noclip w CS:GO | Poradnik

Działania noclip chyba nie trzeba nikomu opisywać. Jest to jedna z ważniejszych komend w CS:GO, dzięki której można łatwo przeprowadzić trening czy poćwiczyć nieznane granaty (smoke'i, flash'e). Niestety po niedawnych update'ach nie jest już tak prosto wdrożyć komendę na serwer. Jak zatem zrobić, aby komenda na noclip działała na naszym serwerze?


Co to jest noclip?

Noclip w CS GO to prosta komenda, która służy(ła) do przemieszczania się po mapie, mówiąc w skrócie - możemy latać po całej mapie, np. kiedy trenujemy, ćwiczymy smoke'i itp. Za jej pomocą w bardzo szybki sposób możemy znaleźć się na drugim końcu mapy, aby zobaczyć jak i gdzie wylądował nasz granat. Komenda bardzo ułatwia treningi drużynowe.


Stara komenda na noclip w CS:GO

Do niedawna noclip był bardzo prostą w użyciu komendą, nawet do zbindowania. Wystarczyło tylko odpalić konsolę i na samym początku wpisać:
sv_cheats 1
a następnie:
noclip

Zobacz również: KOMENDY CS:GO, które musisz znać 2! | Poradnik CS:GO


Jednak było to problematyczne, gdyż za każdym razem aby włączyć/wyłączyć trzeba odpalać konsolę i wklepać ponownie komendę. W tym celu tworzy się bindy, aby ułatwić sobie korzystanie z dostępnych komend w CS GO.

Noclip bind


Prosty bind na noclip w CS GO wygląda tak:
bind klawisz noclip
Niestety po aktualizacjach komendy/bindy typu noclip/trajectory/give/impulse zostały zablokowane i nie da się bezpośrednio takich wpisać w konsolę. Jak to naprawić?

Nowa komenda na noclip w CS GO

Od teraz nie wystarczy samo sv_cheats. Aktualnie, aby odpalić komendy treningowe należy skorzystać z nowo dodanej komendy, którą jest:
sv_allow_legacy_cmd_execution_from_client 1
Komenda musi zostać wpisana przez osobę (hosta), która stworzyła swój lokalny serwer. Komenda wymusza działanie podstawowych komend do ćwiczeń jakimi są komendy na trajektorie granatów, komendy dawanie broni, komendy na pieniądze itp.

Darmowe skiny CSGO

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza