Counter-Strike 2: czy to nowy CS:GO na Source 2?

Counter Strike 2 CS GO Source 2

Nic tak nie wywołuje euforii wśród graczy CS:GO jak informacje o nadchodzącym silniku Source 2. Plotki o jego pojawieniu się krążą od dobrych kilku lat i do tej pory nic nie wskazywało na to, aby znalazły one jakiekolwiek potwierdzenie u dewelopera gry. Aż do teraz.

Na jaw wyszła bardzo istotna kwestia, która może zmienić perspektywę i pozwoli w końcu dywagować o rzeczach prawdziwych, niemającymi nic wspólnego z leakami od insiderów sceny CS:GO.Najnowsza aktualizacja związana ze sterownikami kart graficznych NVIDIA zdradziła, że przygotowane zostało wsparcie dla aplikacje noszącej nazwę "Counter-Strike 2" (cs2.exe oraz csgos2.exe). Czy gigant podzespołów ma bezpośrednie informacje od Valve i wie dużo więcej o premierze silnika Source 2 w CS:GO od nas?

Counter-Strike 2 - co to takiego?

Jak się okazuje, aplikacja Counter-Strike 2 to w żadnym wypadku nie będzie nowa gra. Bezpiecznie mogą spać zatem osoby, którym zależało na informacji dotyczącej zmian w kontekście skinów CS:GO. Takowych nie będzie. Coś jednak wisi w powietrzu i szykuje się prawdopodobnie największa aktualizacja w historii.

W sterownikach NVIDIA ukazał się nowy profil gry dla Counter-Strike 2, a konkretnie dla plików wykonywalnych cs2.exe oraz csgos2.exe. Niewiele więcej wiemy na ten moment, jednak można przypuszczać, że skoro karty graficzne przygotowują się pod nowe ustawienia, Valve jest już na zaawansowanym etapie wprowadzania CS 2, które będzie lepiej zoptymalizowane dzięki powyższym parametrom.

CS:GO na silniku Source 2Silnik Source 2 w CS:GO owiany jest tajemnicą i dopóki nie zobaczymy go bezpośrednio w grze, możemy jedynie domniemywać z czym to się będzie jadło. Pewne wskazówki pojawiają się przy okazji publikowania materiałów przygotowanych przez fanów strzelanki, a więc może dojść do zmiany systemu strzelania, poruszania się, skakania czy rzucania granatów. Silnik Source 2, według wstępnych danych, będzie jedynie updatem do istniejącej wersji Counter-Strike'a. CS 2 może stać się zatem pierwotną nazwą FPS-a, ale równie dobrze może zostać przy Global Offensive i wspierać najnowsze rozwiązania.

Czy skiny CS:GO zostaną na Source 2?

Aquarius, jeden z data minerów uprzedził wszelkie pytania i sprostował, że z racji tego, że nie będzie to nowy tytuł ze stajni Valve, wszystko pozostanie na swoim miejscu. Oznacza to, że wszelkie skiny CS:GO, jeśli pojawi się CS:GO na S2, zostaną przeniesione do nowej wersji gry. Tym samym w żaden sposób nie przepadną i nie spadnie także ich wartość.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza