Tryb World Cup w FIFA 23. Co wiemy o dodatku na Mundial 2022?

FIFA 23 World Cup Mundial 2022

Do rozpoczęcia Mundialu 2022 w Katarze zostało raptem kilka tygodni, dlatego EA SPORTS przybliżyło nam to, co czeka nas w FIFA 23 Ultimate Team w trakcie trwania Mistrzostw Świata.World Cup FIFA 23

Smutna informacja dla wszystkich fanów, którzy ogrywają tę produkcję od wielu lat - tegoroczna edycja FIFY nie będzie zawierała trybu związanego z Mistrzostwami Świata bezpośrednio w Ultimate Team. Zamiast tego w FUT pojawi się bardzo obszerny event mundialowy, a sam World Cup został oddzielony od tej części gry.

Sam dodatek mundialowy pojawi się w grze już 9 listopada i umożliwi rozgrywanie meczów offline, online oraz live, czyli meczów składami, które zostały wybrane danego dnia.

Mistrzostwa Świata w FIFA 23 Ultimate Team

Najciekawsze jednak - jak zawsze - pojawia się w Ultimate Team. Z racji tego, że FIFA 23 nie będzie posiadała osobnego trybu Mistrzostw Świata w FUT, deweloperzy zdecydowali się na stworzenie potężnego wydarzenia, które w trakcie trwania mundialu będzie oferowało codzienne karty specjalne, zadania i wyzwania SBC. Event World Cup w FIFA 23 pojawi się w FUT już 11 listopada.


Karty zawodników Mistrzostw Świata limitowane czasowoNowością w FUT FIFA 23 będą karty zawodników Mistrzostw Świata ograniczone czasowo. Otrzymają je wybrani gracze spośród wszystkich 32 zespołów, które zakwalifikowały się na Mundial. Karty te pojawią się po raz pierwszy 11 listopada i będzie możne odbierać je do 23 grudnia. Przedmioty będą dostępne zarówno w sklepie, jak i w zadaniach czy wyzwaniach budowania składów.

Zawodnicy Mistrzostw Świata limitowani czasowo FIFA 23

Karty piłkarzy ograniczone czasowo możesz użyć do:

  • ulepszenia swojego składu, aby rozgrywać nim mecze w Division Rivals, Squad Battles czy FUT Champions,
  • wykonania "swapów" Mistrzostw Świata i innych aktywności w sezonie 2,

Karty czasowe zaczną znikać z klubów graczy 4 stycznia. Są one oznaczone niebieską ikoną zegara w prawym dolnym rogu karty.


"End of Event" - Mistrzostwa Świata w FIFA 23

Jak informuje EA, w trakcie trwania wydarzenia gracze mogą zbierać limitowane karty Mistrzostw Świata, które pozwolą na zdobycie nagród pod koniec mundialu. Im więcej uda się ich zebrać, tym lepsze nagrody zostaną przyznane. Nagrody za "End of Event" będą zawierać coinsy, player-pick'i i specjalne paczki. Nagrody będzie można odebrać od 4 stycznia.

World Cup FIFA 23 End of Event nagrody


Karty Mistrzostw Świata w FIFA 23 na stałeNa szczęście nie wszystkie karty mundialowe będą jedynie czasowe. W czasie trwania wydarzenia pojawi się mnóstwo kart specjalnych nawiązujących do Mistrzostw Świata, które zostaną już w klubach graczy do końca cyklu gry FIFA 23.

Wygląd kart Mistrzostw Świata FIFA 23

Wśród nowych karty na World Cup w FIFA 23 znalazły się takie jak:

  • Ikony Mistrzostw Świata (World Cup Icon)
  • Bohaterowie Mistrzostw Świata (World Cup Heroes)
  • Droga do Chwały Mistrzostw Świata (World Cup Path to Glory)
  • Powrót do Przeszłości Mistrzostw Świata (World Cup Flashback)
  • MOTM Mistrzostw Świata (World Cup MOTM)
  • TOTGS i TOTKS Mistrzostw Świata (World Cup TOTGS & TOTKS)


Żetony wymiany Mistrzostw Świata w FIFA 23

Nie mogło zabraknąć także elementu, który kochają wszyscy gracze - swapy. Swapy Mistrzostw Świata nie został jeszcze ujawnione, jednak wiemy, że wśród nagród za nie znajdą się między innymi paczki, player-pick'i i karty oznaczone jako World Cup Stars.

World Cup Swaps FIFA 23

Swapy pojawią się także 11 listopada i będą skupione wokół zadań offline (Squad Battles) i online. Do ich wykonania będzie trzeba używać limitowanych kart Mistrzostw Świata.


Bohaterowie Mistrzostw Świata FUT w FIFA 23

Ostatnią kwestią są karty World Cup Heroes, które znane są szerzej już od dobrych kilku tygodni. Zawodnicy specjalni zostaną podzieleni na dwie drużyny, które pojawią się w czasie trwania mundialu i zastąpią w paczkach obecne karty Bohaterów.

FIFA 23 World Cup Heroes


fot. EA SPORTS

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza