Genesis Krypton 750 - myszka dla graczy z regulacją wagi [RECENZJA]

Genesis Krypton 750

Ultralekkie myszki zdecydowanie zdominowały rynek peryferiów gamingowych w ostatnich miesiącach. Dominatorem na rynku - nie tylko polskim - jest także rodzima marka Genesis, która w swojej bogatej ofercie ma produkty dla każdego gracza i na każdą kieszeń. Krypton 750 to myszka z regulacją wagi i podświetleniem Prismo, która dodatkowo posiada wymienne przednie panele. Jak sprawdza się w akcji i dla kogo jest polecana? Zapraszam na recenzję.

{tocify} $title={Spis treści}Genesis Krypton 750 - Opakowanie i jego zawartość

Genesis Krypton 750

Genesis przyzwyczaiło nas już do schludnych opakowań, które już na samym starcie pokazują jakość zawartości pudełka. Nie inaczej jest w tym przypadku, bowiem Krypton 750 przyszedł do mnie w eleganckim, czarno-czerwonym kartoniku, którego front zdobi zdjęcie wyżej wspomnianego modelu. Co więcej, znajdują się tutaj także ikonki z oznaczeniami najważniejszych funkcji gryzonia, dokładna nazwa, jak i logo producenta.

Genesis Krypton 750

Z tyłu jest nie mniej ciekawie - interesujący render sprzętu ukazuje wymienne panele i system regulacji wagi, który w tym konkretnym egzemplarzu stanowi niezwykle istotny element. Nie pominięto także opisu w wielu językach, a także specyfikacji produktowej naszej mychy.

Genesis Krypton 750

Na tym część “unboxingowa” się kończy? Nic bardziej mylnego. Zawartość opakowania to kolejne pudełko, tym razem bardzo minimalistyczne, zawierające jedynie logo marki, które spełnia funkcje ochronne, ale także designerskie. Bardzo fajny akcent i alternatywa dla plastikowych zabezpieczeń, które nie wyglądały zbyt premium.

Genesis Krypton 750

No dobrze, jednak co ujrzymy po otwarciu wszystkich kartonowych części? Wnętrze skrywa najważniejszy element - myszkę, lecz oprócz tego znajdziemy tam zapasowe ślizgacze, instrukcję obsługi, dodatkowy panel i ciężarki do samodzielnego ustawienia wagi gryzonia.

Genesis Krypton 750 - Wygląd i budowa

Genesis Krypton 750

Wygląd wydaje się wam znajomy? Cóż, jeśli bacznie obserwujecie asortyment Genesis powinniście momentalnie skojarzyć go z modelem Zircon X. Pod względem wymiarów są bowiem identyczne, a mówimy tutaj o 39 x 61 x 118 mm. Czynnik odróżniający te dwie konstrukcje - tak na pierwszy rzut oka - to przewód. W recenzowanej przeze mnie myszce znajduje się kabel o długości 1,8 m. Myszka z serii Zircon jest natomiast bezprzewodowa. Skupmy się jednak bardziej na samym Kryptonie.

Genesis Krypton 750Materiałem użytym do jego produkcji jest ABS, czyli wytrzymałe tworzywo sztuczne. Choć mój egzemplarz jest w kolorze czarnym, tak w ofercie znajduje się także biała wersja kolorystyczna. Plastik jest matowy, nie pozostają na nim większe lub mniejsze ślady użytkowania, ponadto zapobiega ślizganiu się naszych palców, choć na bokach nie zastosowano żadnych gumowych czy chropowatych elementów. Produkt jest niewielkich gabarytów i posiada minimalną ilość przycisków, która potrzebna jest do podstawowego funkcjonowania gryzonia.

Genesis Krypton 750

“750-ka” jest typem symetrycznej myszy, dlatego z powodzeniem sprawdzi się zarówno u graczy praworęcznych, jak i leworęcznych. Krypton wyposażony jest w system regulacji wagi i nie chodzi tutaj wyłącznie o zdejmowaną frontalną klapkę, ponieważ taka również jest i możemy wybrać pomiędzy pełną, a “dziurawą”, która wyeksponuje lepiej świecące logo, a także nieco zmniejszy masę. Do dyspozycji mamy tackę ze specjalnymi ciężarkami, którymi możemy dowolnie manewrować, dostosowując idealną dla nas wagę. No właśnie, a jak u niego z wagą? Zakres ciężkości wynosi od 58 do 76 g, przy czym górna granica stanowi pełen komplet, a więc zaimplementowaną tackę z wszystkimi obciążnikami.

Genesis Krypton 750

Jak przystało na sprzęt ze średniej już półki cenowej - jest bardzo dobrze “upakowany”. Co można przez to rozumieć? Mocne i stabilne zakotwiczenie przewodu, doskonałe spasowanie elementów (absolutnie nic w niej nie lata, nic nie trzeszczy) i scroll, który trzyma się sztywno jednej pozycji, nie uciekając na boki. Spód myszki wygląda klasycznie - sensor i ślizgacze, w tym przypadku trzy. Ciekawym rozwiązaniem jest jednak jeden dodatkowy “switch”, który nie tyczy się zmiany DPI ani kolorów LED-ów, ale o tym nieco później.

Genesis Krypton 750 - Sensor

Sensor zastosowany w myszce Krypton 750 to optyczny PAW3333 od firmy Pixart. Jest on bardzo dobry, stosowany w wielu popularnych modelach i polecany, zwłaszcza pod gry wymagające ponadprzeciętnej precyzji. Podczas testów reagował na wszystkie ruchy i nie zdarzały się mu żadne problemy z zawieszaniem się kursora w jednym miejscu, co jest wielce istotne w strzelankach i dynamicznych FPS-ach.

Genesis Krypton 750

Zakres rozdzielczości w tym przypadku to 200 - 8000 DPI, a sterujemy jej zmianą dzięki przełącznikowi znajdującemu się tuż pod rolką w 7 dostępnych poziomach.Genesis Krypton 750 - Przełączniki i przyciski

Przycisków w Kryptonie jest łącznie 7, choć na pierwszy rzut oka widzimy jedynie 6. Ten ostatni schowany jest blisko sensora i pozwala manipulować ważną dla graczy funkcją - szybkością raportowania, tzw. “polling rate”. Zazwyczaj tego typu kwestie sterowane są z poziomu software’u, lecz w tym przypadku producenci postawili na manualny guzik, którym ustawimy jeden z trzech dostępnych trybów - 125, 500 i 1000 Hz.

Genesis Krypton 750

Pozostałe przyciski to dwa główne - lewy i prawy klik, dwa boczne z możliwością programowania, jeden na środku, który bazowo zmienia nam nasze DPI i rolka, którą też można klikać. Z kolei przełączniki zastosowane w tychże przyciskach są marki Huano z deklarowaną żywotnością do 50 mln kliknięć.

Genesis Krypton 750 - Waga myszki i jej regulacja

Genesis Krypton 750

Jak już ustaliliśmy wcześniej, waga myszy to 58 g, ale bez dodatkowych ciężarków. Kiedy umieścimy je wszystkie pod korpusem naszego urządzenia, wzrasta ona do 76 g, lecz nadal możemy zaliczyć ją do gryzoni “light” czy też “ultra light”.

Genesis Krypton 750

Genesis Krypton 750

Ciężarków mamy łącznie 12 i każdy z nich może zostać wyjęty lub dołożony w celu regulacji wagi optymalnej dla nas samych. Sama regulacja odbywa się poprzez umieszczenie tacki w myszce w specjalnie przygotowanym miejscu. Po wszystkim wystarczy zamknąć klapkę, która dodatkowo trzyma się na magnesach i to tyle.

Genesis Krypton 750 - Przewód

Genesis Krypton 750

Kabel, który według mnie powinien być standardem w dzisiejszych czasach, w myszce Krypton 750 jest przewodem typu Paracord, czyli jest elastyczny i dodatkowo ukryty został w materiałowym oplocie. Pomimo długości nie ogranicza naszych ruchów i nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu. Jego długość to 180 cm, dlatego bez problemu może zostać podłączony do wszelkiej maści stanowisk komputerowych.

Genesis Krypton 750 - Podświetlenie

Podświetlenie zastosowane w 750-tce jest z efektem Prismo - nie powinno to jednak nikogo dziwić, wszak jest to już standard w oferowanych przez Genesis produktach. Bardzo dobrze widoczne pełne RGB, które z pewnością rozświetli część stanowiska. Miejsca, w których włączają się diody to oczywiście scroll, logo Genesis prześwitujące pod perforowaną obudową, a także pasek znajdujący się u spodu, który rozpościera się niemal do połowy Kryptona.

Genesis Krypton 750

Genesis Krypton 750

Genesis Krypton 750

Genesis Krypton 750

Genesis Krypton 750Genesis Krypton 750 - Ślizgacze

Ślizgacze wykonane zostały z materiału PTFE. Wiem, że wielu z was może nie wiedzieć o jaki typ chodzi, dlatego od razu wspominam - jest to teflon, który wytrzymuje naprawdę wiele, jeśli chodzi o tarcie czy zarysowania.

Genesis Krypton 750

Niewielu producentów decyduje się na dorzucenie dodatkowego kompletu ślizgaczy, a tutaj Genesis podarowało na zapas taki zestaw, aby z łatwością wymienić je, kiedy te fabryczne nie będą zdawały już egzaminu.

Genesis Krypton 750 - Oprogramowanie

Software Kryptona 750 jest bardzo obszerny, czytelny i nowoczesny. Genesis postawiło na funkcjonalność, dlatego w tym miejscu zmienimy praktycznie każdą rzecz, jaka tyczy się tego modelu myszki dla graczy.


Na starcie wita nas panel z profilami, w którym możemy zapisać do 5 różnych pozycji, aby z łatwością przełączać się pomiędzy np. pracą a graniem. Po jego prawej stronie znajdziemy intuicyjne okienka, w których zmienimy lub przypiszemy nową funkcjonalność dla wszystkich głównych przycisków.


Zakładka “Zaawansowane” to ingerencja w bezpośrednie parametry gryzonia. Począwszy od ustawień progów DPI, na czasie reakcji przycisku kończąc. Oprócz tego zmienimy tutaj szybkość raportowania, czułość myszy czy szybkość dwukrotnego kliknięcia.


Na kolejnej podstronie pobawimy się z kolei ustawieniami podświetlenia. Do wyboru mamy aż 9 różnych trybów świecenia, m.in. Prismo czy bicie serca. Możemy ustawić także jeden stały kolor, który nie będzie się zmieniał podczas pracy.


Ostatnia możliwość oprogramowania to makra. W tym miejscu możemy zaprogramować dedykowane polecenia, które zostaną wykonane w odpowiedniej kolejności po zainicjowaniu konkretnego przycisku. Software Genesis Krypton 750 można pobrać ze strony producenta.


Specyfikacja techniczna myszki Genesis Krypton 750:

Parametr Krypton 750
Sensor Optyczny
Rozdzielczość 200 - 8000 DPI
Maks. szyb. przetwarzania danych 8000 FPS
Maksymalna akceleracja 35 G
Maks. szyb. śledzenia 300 inch/s
Szybkość raportowania 1000 Hz
Liczba przycisków 6
Długość przewodu 1,8m
Wymiary produktu 118 x 61 x 39 mm
Waga myszy 58 - 76 g
Oprogramowanie Tak


Genesis Krypton 750

Genesis Krypton 750 - Podsumowanie

Myszka Genesis Krypton 750 to produkt dedykowany graczom, którzy pragną wskoczyć ze swoimi umiejętnościami na wyższy level. Jest to asortyment ze średniej półki cenowej, który oferuje zdecydowanie więcej, aniżeli znacznie tańszy sprzęt. Aktualna cena Kryptona 750 to 169 zł, lecz składa się na nią dobry jakościowo sensor, regulacja wagi i wymienne panele, a także wyróżniające się podświetlenie RGB Prismo i zaawansowane oprogramowanie. Jest to gryzoń wygodny w użytkowaniu i niezawodny w grach, dlatego zdecydowanie warto polecić go tym użytkownikom, którzy oczekują od myszki nieco więcej niż samego wyglądu.


Prześlij komentarz

Nowsza Starsza