Ultraliga wchodzi w fazę play-off, a finał będzie LAN-owy

Ultraliga wchodzi w fazę play off

Już dzisiaj punktualnie o 16:40 rozpocznie się transmisja z pierwszej kolejki fazy play-off turnieju Ultraliga w League of Legends. O tytuł mistrza polski i krajów bałtyckich powalczy sześć z dziesięciu najlepszych drużyn, które przez ostatnie dziewięć tygodni toczyły boje na Rifcie. Warto przypomnieć, że formacje walczą nie tylko o tytuł mistrza, ale także o nagrody z puli 100 000 zł oraz awans do turnieju European Masters. Decyzją organizatora, firmy FRENZY, wielki finał zostanie rozegrany w formacie LAN w studiu Polsat Games.Ultraligowy rollercoster

Faza zasadnicza 8. Sezonu Ultraligi obfitowała w niespodziewane zwroty akcji i praktycznie do samego końca nie było wiadomo, które drużyny zakwalifikują się do playoffów. Nieoczywistym bohaterem zmagań została formacja Gentlemen's Gaming, której miracle run nie tylko przeszkodził AGO Rogue wywalczyć perfect split, ale także zagwarantował im udział w playoffach, kosztem trzeciej drużyny wiosennego splitu – Teamu ESCA Gaming.

Faza zasadnicza to także niezliczona liczba poczwórnych zabójstw (quadrakill) i tylko jeden pentakill w wykonaniu Marcusa "Baybrora" Bay-Smidt Christensena z formacji Goskilla. Emocje podgrzewały też częste kradzieże smoków i baronów, które niejednokrotnie przesądzały o zwycięstwie lub przegranej. Dużym zaskoczeniem okazał się także ostatni mecz fazy zasadniczej, w trakcie którego zobaczyliśmy, że nawet przysłowiowa gra o nic pomiędzy AGO Rogue a Illuminar Gaming może dostarczyć niemałej frajdy zawodnikom, komentatorom i kibicom.

Z uwagi na format turnieju, awans do europejskich rozgrywek EU Masters zagwarantowały sobie już drużyny AGO Rogue i Zero Tenacity, a o ostatnie miejsce powalczą: Illuminar Gaming, Gentlemen's Gaming, Goskilla oraz Iron Wolves.Wielki finał w studiu Polsat Games

O utrzymanie emocji w kolejnych etapach rozgrywek zadba organizator turnieju, który szykuje dla widzów szereg niespodzianek. Pierwszą z nich jest organizacja finałów w studiu Polsat Games, dzięki czemu transmisja z rozgrywek wzbogacona będzie m.in. o relacje ze studia i wywiady z zawodnikami. Finały zostaną rozegrane w dniach 16-17 sierpnia. Kolejne atrakcje i niespodzianki będą ujawniane na przestrzeni najbliższych tygodni.

Transmisje z play-offów 8. sezonu Ultraligi można oglądać od 16:40 w każde wtorki i środy, w telewizji Polsat Games oraz na platformach Twitch.tv i YouTube.


Źródło: informacja prasowa

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza