GX EU Champions - turniej kwalifikacyjny do BLAST Premier Fall Showdown 2022

GX EU Champions

Agencja gamingowa GAM3RS_X organizuje rozgrywki GX EU Champions, czyli turniej kwalifikacyjny do BLAST Premier Fall Showdown 2022 dla drużyn z regionu Europy Zachodniej. Finały wydarzenia zaplanowane są na dni 15-17 września.Marka BLAST kontynuuje współpracę z wybranymi firmami partnerskimi, dając szansę zaistnieć drużynom z każdego zakątka świata w rozgrywkach BLAST Premier. Konsekwentnie trzyma się strategii przyjętej na początku 2021 roku, otwierając ligę na ponad 100 krajów. Organizatorem kwalifikacji w Europie Zachodniej będzie agencja gamingowa GAM3RS_X. Turniej skierowany jest do zespołów z Polski, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz regionów DACH, krajów Bałtyckich, Beneluksu i półwyspu Iberyjskiego. Oznacza to, że polska agencja ponownie może pochwalić się poszerzaniem swojej strefy wpływów o kolejne kraje, tym razem o Hiszpanię, Portugalię oraz Andorę.

Zawodnicy ENCE na własnej skórze przekonali się jakie korzyści można wyciągnąć z rozgrywek EU Champions. Europejska formacja wiosną 2022 roku awansowała dzięki nim do BLAST Premier Spring Showdown 2022, gdzie również okazali się najlepsi. Zwycięstwo w głównym wydarzeniu zapewniło im udział w wiosennych finałach, co łącznie przełożyło się na zainkasowanie $40.000 oraz awans do najlepszej piątki zespołów na świecie.

Prawa do polskich kwalifikacji do GX EU Champions nabyła Polska Liga Esportowa, natomiast za rozgrywki w regionie Beneluks odpowiadać będzie Team META. Obie marki są absolutnymi liderami w dziedzinie organizacji eventów esportowych w swoim regionie. GAM3RS_X odpowiedzialne jest za pozostałe rundy otwartych i zamkniętych kwalifikacji do GX EU Champions i organizuje je przy współpracy z regionalnymi komentatorami:

Poniżej szczegóły poszczególnych rund kwalifikacyjnych, w tym zaproszone drużyny:

Predator Cup (Baltic qualifiers to EUW Closed Qualifiers):

 • Zaproszone drużyny: Wolsung, SC, SD Invicta, Levadia
 • Otwarte kwalifikacje: 23 sierpnia (https://bit.ly/PredatorCup)
 • Zamknięte kwalifikacje: 27-28 sierpnia

SteelSeries Nova Cup (DACH Region qualifiers):

 • Zaproszone drużyny: Sprout, Cowana, Sangal, ALTERNATE aTTaX
 • Otwarte kwalifikacje: 25-26 sierpnia (https://bit.ly/GX_DACH)
 • Zamknięte kwalifikacje: 29-31 sierpnia

SteelSeries Nova Cup (France qualifiers):

 • Zaproszone drużyny: Falcons, LDLC, Exalty, Ambush
 • Otwarte kwalifikacje: 25-26 sierpnia (https://bit.ly/GX_FR)
 • Zamknięte kwalifikacje: 29-31 sierpnia

SteelSeries Nova Cup (UK&IRE qualifiers):

 • Zaproszone drużyny: Into the Breach, 1PIN
 • Otwarte kwalifikacje: 23-24 sierpnia (https://bit.ly/GX_UK)
 • Zamknięte kwalifikacje: 30 sierpnia - 1 września

SteelSeries Nova Cup (EUW Qualifiers)

 • Zaproszone drużyny: TITANS, fnatic, TBA
 • Otwarte kwalifikacje: 2-3 września (https://bit.ly/GX_EUW)
 • Zamknięte kwalifikacje: 5-9 wrześniaFormat nie zmienił się względem poprzedniego wydarzenia EU Champions. W każdym z wyżej wymienionych regionów zorganizowane zostaną otwarte kwalifikacje, a wyłonione drużyny sfinalizują listę uczestników, dołączając do wcześniej zaproszonych drużyn. Następnie zamknięte turnieje eliminacyjne pozwolą poznać uczestników GX EU Champions. Podział miejsc w wydarzeniu wygląda następująco:

 1. Polska
 2. Polska
 3. Benelux
 4. DACH
 5. France
 6. UK&IRL
 7. EUW
 8. EUW

Finały EU Champions planowane są na dni 15-17 marca. Najlepsza drużyna awansuje na BLAST Premier Fall Showdown 2022, który odbędzie się w październiku. Weźmie w nim udział szesnaście zespołów z całego świata, w tym z Azji, Ameryki Północnej czy Ameryki Łacińskiej. Oficjalna transmisja z turnieju EU Champions odbędzie się na kanale https://www.twitch.tv/BLASTPremier.


Źródło: informacja prasowa


Darmowe skiny CSGO

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza