FaZe mistrzem IEM Cologne 2022!

FaZe karrigan

Cóż to był za finał. Lepszego scenariusza nie wymyśliłby nikt. Pełne, pięciomapowe starcie w Kolonii zostało rozstrzygnięte na korzyść FaZe.

FaZe triumfuje w Kolonii

IEM Cologne 2022 to już przeszłość. Finał pomiędzy Natus Vincere a FaZe dostarczył tyle emocji, że spokojnie można podpisywać ten mecz jako najlepsze spotkanie BO5 w historii CS:GO. Mnóstwo zwrotów akcji i sytuacje, które nie powinny mieć miejsca sprawiły, że do samego końca nie było wiadomo, kto sięgnie po prestiżowe trofeum.

Pierwsza mapa padła łupem FaZe. Co prawda mieli dobry początek, gdyż prowadzili 5:0, lecz finalnie zakończyli pierwszą połowę zgarniając tylko 6 oczek. Po zamianie na stronę CT nie dali jednak żadnych szans rywalom i domknęli Inferno zdobywając 10 rund po stronie broniącej. Kolejne dwie mapy to zdobycze ukraińskiej formacji. Overpass był dosyć wyrównany i ostatecznie ekipa s1mple'a postawiła na swoim. Ancient z kolei był bardzo kuriozalny. NAVI prowadziło po pierwszej połowie 12:3, a nawet w pewnym momencie na tablicy wyników widniał rezultat 15:4. Wtedy to FaZe obudziło się i postanowiło wrócić do spotkania. Niestety, wysypali się na samym finiszu, przez co dogrywkę, jak i całą mapę, zgarnęła drużyna Natus Vincere. Od tej chwili karrigan i spółka nie mogli popełnić żadnego błędu, jeśli zamierzali kontynuować walkę o tytuł mistrza IEM Cologne 2022. I tak też się stało, czwarta mapa była w większości przez nich kontrolowana, a to pozwoliło im z optymizmem wejść na ostatnią, decydującą arenę. Wszystko wyjaśniło się na Nuke'u, który na całe szczęście dla widowiska trwał pełne 30 rund. Wyrównana pierwsza połowa dała do zrozumienia, że druga przebiegać będzie w dokładnie taki sam sposób. W pewnym momencie NAVI przejęło inicjatywę i wygrywali 14:13, szukając 15. punktu pozwalającego na chwilę oddechu. Wtedy nastąpił zwrot akcji i 3 ostatnie oczka zgarnął ich przeciwnik, który tym samym wygrał cały turniej w Kolonii.

Na koncie FaZe pojawiło się dodatkowe $400,000 oraz trzeci wygrany turniej w Intel Grand Slam. Na ten moment jest to najlepsza drużyna na świecie i ciężko będzie znaleźć rywala, który zdetronizuje tak silną europejską ekipę.