HObbit oskarżony o ustawianie meczów CS:GO

HObbit CSGO

HObbit, zawodnik ex-Gambit, a aktualnie Cloud9, które uczestniczy w Majorze w Belgii, został oskarżony o dawne ustawianie meczów CS:GO z czasów gry w organizacji PARTY.HObbit ustawiał mecze CS:GO?

Rustam "5TRYK3R" Alimqulov, gracz z Kazachstanu i kolega HObbita z byłej drużyny PARTY, oskarżył go o ustawianie meczów w kwalifikacjach do Minora CIS MLG Columbus 2016. Według jego zeznań, HObbit, fitch i inni namawiali go do celowego oddania meczów, aby wzbogacić się na zakładach bukmacherskich.

5TRYK3R dopowiada, że jego zdaniem nie był to jednorazowy występek. Ma podejrzenia, że mecze na 8bit i Arcade eSports (późniejsze Vega Squadron) na turnieju Binary Dragons Winter Cup w 2016 roku także stały pod znakiem zapytania.Zawodnicy ostatecznie nie otrzymali żadnych pieniędzy, bowiem zakłady zostały zablokowane z powodu podejrzenia oszustwa - o całym precedensie dowiedziało się bardzo wiele osób, przez co obstawianie tych spotkań było bardzo podejrzane.

Kazach przedstawił wycinki rozmów i nagrania z TeamSpeaka, które mają poprzeć jego słowa wygłoszone w Internecie. Wynika z nich, iż zawodnicy z drużyny dyskutowali o jego wyrzucenia, jeśli nie zmieni swojego nastawienia.


fot. ESL


Darmowe skiny CSGO

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza