W Rosji nie będzie Wiedźmina i Cyberpunk 2077. CD Projekt wstrzymuje sprzedaż

Wiedźmin 3 nie dla Rosji

Wielkie korporacje solidaryzują się z Ukrainą. Tym razem CD Projekt, który oprócz wielkiego wsparcia finansowego, oficjalnie wstrzymuje sprzedaż swoich produktów na terenach Rosji i Białorusi.Wicepremier Ukrainy wezwał wczoraj Playstation i Xboxa do wycofania swoich usług z Rosji. Studia gier nie zamierzają jednak czekać na decyzję i sami podejmują skuteczne działania.

W związku z inwazją wojsk rosyjskich na sąsiadującą z nami Ukrainę, do odwołania Grupa CD PROJEKT podjęła decyzję o wstrzymaniu sprzedaży naszych gier do Rosji i Białorusi. Dziś rozpoczynamy współpracę z naszymi partnerami, by wstrzymać sprzedaż cyfrową i zaprzestania fizycznych dostaw produktów Grupy CD PROJEKT, jak również wszystkich gier dystrybuowanych na platformie GOG na terytoria Rosji i Białorusi

czytamy w oficjalnym komunikacie.Są rzeczy ważne i ważniejsze, a w tym momencie dla CD Projekt ruch płynący z Rosji nie ma znaczenia. Firma przekazała już 1 milion złotych w geście pomocy na zbiórkę Polskiej Akcji Humanitarnej, lecz nie zamierzają na tym poprzestawać. Twórcy kultowych gier podejmą działania, aby zaprzestać sprzedaży zarówno cyfrowych gier, jak i tych w wersji fizycznej.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza