Startuje PLE Media Expert Cup! Do wygrania 20 tys. zł i miejsce w PGE Dywizji Mistrzowskiej

Rusza nowy turniej od Polskiej Ligi Esportowej. W PLE Media Expert Cup do wygrania 20 tys. zł i slot w PGE Dywizji Mistrzowskiej.

PLE Media Expert Cup
fot. Polska Liga Esportowa

Już jutro, 15 marca rozpoczyna się pierwsza z czterech tur kwalifikacyjnych do turnieju PLE Media Expert Cup. W każdej z nich będzie mogło sprawdzić się aż 128 zespołów. Zwycięzca turnieju zgarnie 5 tysięcy złotych, a wszystkie cztery drużyny z pierwszego miejsca zagwarantują sobie miejsca w rundzie jesiennej PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej.PLE Media Expert Cup to całkiem nowa inicjatywa, współorganizowana przez Media Expert – największy polski sklep z elektroniką – oraz Polską Ligę Esportową. Turniej jest szansą dla młodych i ambitnych organizacji polskiej sceny CS:GO, które chcą zaistnieć dla większej publiczności. Każdy z czterech Cupów zapoczątkują cztery tury kwalifikacyjne. Pierwsza z nich startuje już 15 marca.

Zasady są bardzo proste. Od 15 do 27 marca rozegrane zostaną łącznie cztery rundy kwalifikacyjne do pierwszego Cupu, który wystartuje 1 kwietnia. Najlepsza drużyna z każdego etapu kwalifikacji awansuje do PLE Media Expert Cup.Do zakwalifikowanych czterech formacji zaproszone zostaną kolejne 4 drużyny i łącznie osiem ekip powalczy w głównym Cupie. Zwycięzcy każdego z Cupu otrzymają 125 punktów w punktacji generalnej. Dla wszystkich drużyn, biorących udział w Cupach, przewidziano pulę nagród w wysokości 5 tys. zł, która jest zależna od zajętego przez organizację miejsca (1 500 zł dla drużyn z I miejsca). Cztery drużyny, które zgromadzą najwięcej punktów z czterech Finałów Cupów łącznie, otrzymają awans do rundy jesiennej sezonu PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. Będzie to niepowtarzalna szansa, by zmierzyć się z czołowymi polskimi drużynami.

Każdy turniej transmitowany będzie na kanałach PLE w serwisach Twitch oraz YouTube. Pierwsze kwalifikacje ruszają już w najbliższy wtorek. Zapisy dostępne tutaj.


Darmowe skiny CSGO

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza