Pierwsze zwycięstwo x-kom AGO w ESL Pro League

x-kom AGO wygrywa z Complexity i zdobywa pierwsze zwycięstwo w grupie D na ESL Pro League.

Furlan xkom AGO CSGO

Po wczorajszym spotkaniu na NAVI, które niemal przeszło do historii CS:GO, pozostał mały niedosyt. Na szczęście dzisiejsza potyczka z Complexity udowodniła, że nasi rodacy nie przyjechali zebrać łomotu od najlepszych ekip i wrócić do domu. x-kom AGO pokonuje amerykańską organizację i melduje się w grupie z bilansem 1-1.

Na pierwszej mapie zabrakło niewiele, aby z tragicznego wyniku 4:15 zrobić niesamowity comeback. Niestety, ale passa 7 rund wygranych z rzędu została przerwana, a Polska ekipa zakończyła tę arenę rezultatem 11:16.

Na drugiej mapie - Ancient - zobaczyliśmy nieco odmienioną drużynę prowadzoną przez Furlana. Wydawało się, że po pierwszej połowie 7 rund po stronie CT to zbyt mało, aby próbować ugrać Ancient na swoje konto. Jak się jednak okazało, x-kom AGO mieli świetnie przygotowaną stronę atakującą i nie dali żadnych szans rywalom. Mapa wpadła na ich konto wynikiem 16:11.

Decydujące starcie miało miejsce na Vertigo. Tutaj z kolei byliśmy świadkami solidnej gry, zarówno po stronie ofensywnej, jak i defensywnej. Popis swoich umiejętności dali F1KU oraz mwlky, jednak trzeba przyznać, że cały kolektyw świetnie ze sobą współgrał. Finalnie mapa została rozstrzygnięta wynikiem 16:12 na korzyść AGO, a to pozwoliło wygrać cały mecz 2:1.