Rusza faza zasadnicza turnieju VRL East: Surge w VALORANT

Poznaliśmy wszystkich uczestników fazy zasadniczej VRL East: Surge, których wyłoniono z otwartych kwalifikacji zakończonych 28 stycznia.

VRL East Surge VALORANT
fot. materiały prasowe

Kwalifikacje zwyciężyły zespoły Anonymo Mentos, l3wandowski i Team Finest. Pozostałe pięć ekip otrzymało zaproszenie, a cała ósemka zmierzy się o pulę nagród wynoszącą 20 tys. euro.Faza zasadnicza VRL East: Surge

Faza zasadnicza wystartuje 16 lutego o godz. 16:40, a transmisja dostępna będzie w pięciu językach: polskim, rumuńskim, węgierskim, czeskim i greckim.

Do rywalizacji o miejsce w fazie zasadniczej przystąpiło aż 85 drużyn. Zasady zakładały, że pięć najlepszych ekip (po jednej z Czech, Polski, Rumunii, Węgier i Grecji) otrzyma bezpośrednie zaproszenie, natomiast reszta wyłoniona zostanie z kwalifikacji. Tak prezentuje się lista uczestników fazy zasadniczej:

  • Polska: Awaria (zaproszenie), Anonymo Mentos (otwarte kwalifikacje) oraz l3wandowski, w skład którego wchodzi trzech Polaków, Czech i Duńczyk (otwarte kwalifikacje)
  • Grecja: Anorthosis Esports (zaproszenie)
  • Rumunia: KTRL (zaproszenie)
  • Węgry: need more DM (zaproszenie)
  • Czechy: Straight Outta Retirement (zaproszenie)
  • Izrael: Team Finest, w skład którego wchodzi trzech Izraelczyków, Białorusin i Fin (otwarte kwalifikacje)W otwartych kwalifikacjach VRL East: Surge wzięło udział 85 drużyn z 20 krajów, co pokazuje, że europejska scena Valorant ma się dobrze. Trzeba też wspomnieć o świetnej dyspozycji drużyn z polskimi zawodnikami w składzie, które zdominowały kwalifikacje i wywalczyły aż dwa z trzech miejsc. Dzięki temu w fazie zasadniczej polski kibic na pewno nie będzie narzekał na brak rozgrywek z udziałem naszych rodaków. Aby zapewnić naszym widzom jak najlepsze wrażenia z oglądania meczów, zdecydowaliśmy się na uruchomienie dodatkowego studia do transmisji

skomentował Marcin Kilar, Dyrektor Zarządzający FRENZY.

VRL East Surge VALORANT Format rozgrywek
fot. materiały prasowe

Rozpoczynając od 16 lutego, aż do 10 marca w każdą środę i czwartek najlepsze drużyny będą rywalizować o nagrody pieniężne i zaproszenie do turnieju promocyjnego VALORANT Champions Tour - esportowego odpowiednika Ligi Mistrzów. W drugim splicie zwycięzca VRL East: Surge wywalczy udział w VCT Promotion, w którym spotkają się najlepsze drużyny ze wszystkich ośmiu lig regionalnych oraz dwie najsłabsze z VCTEMEA Stage 1 Challengers.Format w pierwszym sezonie to klasyczne BO3 - każdy z każdym do dwóch zwycięstw. W fazie pucharowej zobaczymy natomiast format Double Elimination BO3, czyli drabinkę podwójnej eliminacji i rozstawienie w zależności od wyników fazy zasadniczej. Wielki finał to z kolei BO5, do trzech zwycięstw.

Za organizację rozgrywek od strony administracyjnej i operacyjnej oraz polską transmisję i promocję wydarzenia odpowiedzialna jest spółka FRENZY. Z uwagi na regionalny charakter projektu, firma będzie współpracowała z czterema partnerami z Rumuni, Czech, Węgier i Grecji, którzy zorganizują transmisję w swoich ojczystych językach. Firmy te to PVP Media (Grecja), Digital Crusade (Rumunia), Hitpoint (Czechy) i Leet (Węgry).

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza