Jak poprawnie dobrać fotel gamingowy?

Jak wybrać fotel gamingowy?

Stanowiska graczy komputerowych bardzo mocno ewoluowały. Nie są to już staromodne biurka i drewniane krzesła od stołu z salonu. Spędzanie długiego czasu przed monitorem wymaga przygotowania odpowiednich warunków, niezależnie czy pracujemy, czy relaksujemy się przy ulubionej grze. Warto więc zadbać o wygodne siedzisko, które nie tylko będzie ładne wizualnie, lecz przede wszystkim pozwoli zatroszczyć się o nasze plecy. Jak wybrać fotel gamingowy, aby pasował do naszych preferencji?Wybierz fotel pod swój wzrost

Sprawa wydaje się banalnie prosta, jednak w rzeczywistości musimy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Fotel fotelowi nierówny, dlatego krzesło naszego brata czy kolegi niekoniecznie pasować będzie pod naszą budowę ciała. Wygląd może odgrywać ważną rolę przy wyborze, aczkolwiek w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na parametry, takie jak wysokość oparcia czy szerokość siedziska.

Najlepszy fotel gamingowy to taki, w którym komfortowo spędzimy kilka godzin, a po odejściu od stanowiska nie będziemy narzekać na problemy z kręgosłupem. To bardzo istotne, bowiem postawa ciała - zwłaszcza u osób młodych - ma tendencję do pogarszania się niesamowicie szybko. Na samym początku powinniśmy zainteresować się wysokością fotela. Wymiar ten powinien być dostosowany pod nasz wzrost, aby opierając nasze plecy o oparcie czuć było pełną wygodę. Co można przez to rozumieć? Jeśli dobrze dostosujemy zagłówek, a nasze nogi będą opierały się o podłoże pod kątem prostym - prawdopodobnie trafiliśmy w idealny rozmiar.

Ergonomia w fotelach gamingowych

Wybór dużego fotela musi być dobrze przemyślany. Na zbyt wielki rozmiar również nie można sobie pozwolić, gdyż wpływa to źle na ergonomię pracy. Krzesło gamingowe musi z nami i z naszym stanowiskiem tworzyć jedność. Tylko takie połączenie będzie w stanie zapewnić maksymalny komfort i pozwoli na długie sesje przed komputerem.

Ważnym aspektem jest także samo siedzisko, wszak spędzimy na nim bardzo dużo czasu. Jak się okazuje, nie jest to bez znaczenia, jaki typ wybierzemy. Warto wiedzieć, że ono również pomaga w dbaniu o prosty kręgosłup, bowiem zazwyczaj trzyma naszą postawę w jasno określonej ramie. Na rynku foteli gamingowych możemy wyróżnić dwa najpopularniejsze modele - te przypominające fotele kubełkowe z samochodów oraz podstawowy, prosty, który pozwala na nieco większą swobodę naszych nóg.

Funkcje, o których należy pamiętaćCo jeszcze ma do zaoferowania krzesło do gier, na co powinniśmy zwrócić uwagę? Oczywiście podłokietniki. Często pomijany bajer, a jednak odgrywający znaczącą rolę w samej wygodzie. Ich regulacja pozwala ustawić je w różnych konfiguracjach, a wszystko po to, aby maksymalnie udoskonalić nasze miejsce rozrywki.

Nie należy zapominać o bardzo istotnej regulacji oparcia. Ten parametr szczególnie powinien zostać wzięty pod uwagę z uwzględnieniem naszego wzrostu. Warto zainstalować również specjalne poduszki, które producenci dodają do foteli, aby stanowiły podparcie lędźwi i karku.

Decyzja o zakupie dobrego fotela gamingowego nie powinna zostać zbagatelizowana. Wydanie mniejszej kwoty pieniędzy na tanie krzesło może odbić się negatywnie na naszym zdrowiu. Warto zatem zainwestować trochę więcej, lecz sprawić sobie sprzęt na lata, który dodatkowo wspomoże nas w utrzymaniu dobrej postawy ciała.

Artykuł partnera

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza