IEM Katowice 2022: FaZe i G2 grają dalej. Czas na półfinałowe starcia z udziałem NAVI oraz Heroic

Poznaliśmy wszystkich półfinalistów, którzy już dzisiaj zagrają w katowickim Spodku o finał IEM Katowice 2022. Czy formacja Natus Vincere po raz kolejny odeśle G2 do domu?

Niko G2
fot. ESL

m0NESY sam na Virtus.proWczorajsze starcia w ćwierćfinałach - poza jedną mapą - były bardzo jednostronne. Mecz G2 - Virtus.pro, który rozpoczął się zaraz po ceremonii otwarcia, przyniósł nam sporo emocji jedynie na mapie Mirage. Podopieczni XTQZZZ'a, który z powodu pozytywnego testu na koronawirusa nie mógł pojawić się na arenie razem z drużyną, potrzebowali aż trzech dogrywek, aby domknąć spotkanie na swoją korzyść.

Z fenomenalną formą na turniej trafił Ilya "m0NESY" Osipov. Snajper zanotował aż 45 eliminacji. O rezultacie przesądzić mógł także fakt, iż ekipa NiKo wygrała 6 clutchy, a ich przeciwnicy nie zdołali ugrać ani jednego. Na drugiej mapie niestety nie działo się zbyt wiele. Byliśmy świadkami totalnej dominacji ze strony G2, którzy zakończyli pierwszą połówkę wynikiem 12:3. Po zmianie stron dokończyli formalności i rezultatem 16:5 przypisali również Ancient na swoje konto.

Bezradność GambitObrońcy tytułu sprzed roku mierzyli się z drużyną FaZe. Startowali z pozycji faworyta, bowiem zespół karrigana musiał zasięgnąć pomocy stand-in'a - rain uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Co ciekawe, jest to pierwsza mapa raina w historii organizacji, w której nie wziął udziału. jks, który przyszedł na zastępstwo, udowodnił, że nie chciał być powodem, przez który FaZe odpadnie z turnieju. Dał z siebie wszystko i stanął na wysokości zadania. Na pierwszej mapie - Dust2 - Gambit nie miało nic do powiedzenia. Twistzz i spółka rozprawili się z rywalem bardzo szybko, kończąc wynikiem 16:5. Na mapie Inferno, czwórka Rosjan i HObbit pokazali się dobrze tylko po stronie broniącej. Po przejściu do ofensywy nie byli w stanie przebić się przez szyki obronne rywali. Ostatecznie FaZe domknęło mapę 16:11 i całe BO3 - awansując tym samym do półfinału - zgarnęli dla siebie.

Półfinały IEM Katowice 2022

W półfinałach czekają już formacje Natus Vincere oraz Heroic, które dostały się tutaj z fazy grupowej. NAVI podejmie zwycięzcę pierwszego starcia - G2, z kolei Heroic zmierzy się z pogromcami Gambit.Półfinał #1

  • Natus Vincere - G2 | 15:30

Półfinał #2

  • Heroic - FaZe | 19:00

Finał IEM Katowice 2022 odbędzie się jutro, 27 lutego o godzinie 17:00. Spotkanie w katowickim Spodku rozgrywane będzie w formacie BO5. Pula nagród w turnieju to 1.000.000 dolarów, z czego aż 400.000 dolarów trafi do zwycięzcy.


Darmowe skiny CSGO

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza