CS:GO - FaZe mistrzem IEM Katowice 2022!

Jeden z najlepszych finałów IEM w Katowicach jest już za nami. Lepszą drużyną okazała się FaZe, jednak G2 na każdej z map było o krok od zdobycia punktu.

FaZe IEM Katowice

Na brak emocji zdecydowanie nie mogliśmy narzekać. Starcie FaZe z G2 możemy zaliczyć do najciekawszych finałów IEM Katowice, a pierwsze dwie mapy zwiastowały jeszcze dłuższy mecz, niż dany nam było oglądać.

FaZe wygrywa IEM Katowice 2022

Można powiedzieć, że to pewnego rodzaju niespodzianka. Faworytem w tym spotkaniu była formacja G2, która z NiKo i m0NESY'm - młodym snajperem - ruszyła na podbój Spodka. Od początku turnieju prezentowali fenomenalną formę, a pokonanie NAVI zwieńczyło ich bardzo dobry okres przygotowań.

FaZe przez większość czasu spędzonego w Katowicach grało ze zmiennikiem. jks, który stand-in'ował najpierw za ropza, a później za raina, miał stanowić słaby punkt ekipy karrigana. Finalnie okazało się, że idealnie trafił z formą i wpasował się do układanki prowadzonej przez Duńczyka.

Już po pierwszej mapie wiedzieliśmy, że całe BO5 przyniesie nam wiele radości. G2 wygrało na Inferno pierwszą połówkę wynikiem 11:4. Zapowiadało się, że po tak dobrym wejściu w mecz, szybko przeniesiemy się na kolejną rundę. Nic bardziej mylnego. Po stronie CT FaZe zrobiło dokładnie to samo co oponenci i doprowadzili do dogrywki. huNter i spółka podłamani rezultatem nie zdołali pozyskać żadnej rundy w doliczonym czasie gry i przegrali mapę wybraną przez rywala.

Po przerwie przenieśliśmy się na Mirage wybrany przez G2. Można powiedzieć, że pierwsze 30 rund było kopią Inferno - obie formacje zdobyły po 11 oczek jako antyterroryści. Dogrywka - na całe szczęście dla widowiska - nie była tak szybka jak na poprzedniej arenie. W celu wyłonienia zwycięzcy byliśmy świadkami aż 5 dogrywek! Finalnie Mirage padł ponownie łupem FaZe, a ostateczny wynik to 31:27.

Decydującą mapą - jak się później okazało - był Dust2. Dla odmiany w pierwszej części zobaczyliśmy dość wyrównane starcie. Po stronie broniącej jako pierwsza zaczęła drużyna G2, lecz przegrała połówkę 7:8. Po zmianie stron próbowali usilnie gonić rywala i wyciągnąć jak najwięcej rund, jednak tym razem po szesnasty, regulaminowy punkt szybciej sięgnęło FaZe.

Wyniki finału IEM Katowice 2022 | G2 vs. FaZe:

• Inferno - 15:19
  • Mirage - 27:31
  • Dust2 - 14:16

karrigan, po dwóch przegranych finałach w katowickim Spodku, wreszcie sięgnął z drużyną po puchar. FaZe zainkasowało 400.000 dolarów i wygrało jubileuszową, dziesiątą edycję Intel Extreme Masters Katowice.