Czy krótkie mecze CS:GO zastąpią długie? Przeanalizowano 2 miliony matchmaking'ów

Krótkie czy długie mecze w CSGO?

Popularność mniej angażujących czasowo gier zaczęła być przedmiotem dyskusji wielu ekspertów. Czy Valve zdecyduje się na wyeliminowanie długiego formatu rozgrywki?Krótkie mecze CS:GO - czy to ma sens?

Serwis leetify wziął pod lupę 2 miliony rozegranych spotkań z okresu od 1 listopada 2021 do 20 stycznia 2022. Celem badania było ustalenie, czy gracze chętniej wybierają krótsze wersje meczów rankingowych.

Popularność krótkich meczów CSGO

Jak się okazuje, pomimo początkowego zainteresowania nowym trybem, zdecydowana większość graczy nadal priorytetowo traktuje spotkania o znacznie dłuższym przebiegu.Mecze krótkie (MR16) to zaledwie 27.4% z 2 milionów. 72.6% to mecze MR30. Na tym przykładzie doskonale widzimy, że zaczerpnięcie ukróconego formatu, np. z VALORANTA, nie ma przełożenia na środowisko Counter-Strike'a. Społeczność jest przyzwyczajona do rozgrywania pełnych 30 rund (plus ewentualne dogrywki), a to sprawia, że próba odejścia od starego systemu mogłaby skończyć się tragicznie dla profesjonalnej i amatorskiej sceny CS:GO.


Darmowe skiny CSGO

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza