Świąteczne zdjęcie, które stało się memem

Jak powstała świąteczna fotografia "KubiK'a" z monitorem na stole?

Kubik zdjęcie świąteczne z monitorem
fot. Kuba "KubiK" Kubiak

Parafrazując klasyka, "a historii tego zdjęcia i tak byś nie zrozumiał". Obrazek, który krąży w Internecie - nie tylko polskim - od wielu, wielu lat. Jaka historia stoi za popularnym już memem?

Świąteczne zdjęcie "KubiK'a" z monitorem

Ta fotografia pojawia się niemal wszędzie od blisko 7 lat, oczywiście przy okazji składania sobie życzeń świątecznych. W gronie graczy zyskała szczególną sympatię, a to wszystko za sprawą monitora na środku stołu, który stał się symbolem "świąt gamera".

Czyż nie jest to powszechny widok w domach wielu graczy? Oczywiście nie mówię o wystawieniu całego sprzętu do salonu przed przyjazdem bliskich, lecz o spędzaniu tych wyjątkowych dni przed ekranem monitora.Kuba, zapytany o historię powstania świątecznego zdjęcia z monitorem, odpowiedział:

Chciałem coś wrzucić na fanpage z okazji świąt, poszedłem do kuzyna po monitor i słuchawki, postawiłem na stole i poprosiłem wszystkich, by nie zwracali na mnie uwagi i poszło.

Wielu myślało, że jest to fotomontaż lub co gorsza - że Kuba naprawdę grał przy świątecznym stole. Prawda jest zupełnie inna, a chodziło jedynie o śmieszną pamiątkę, która idealnie odzwierciedli miłość do gier, nawet pomimo rodzinnego spotkania.

Trend rozpowszechniania tego obrazka w okolicach grudnia podłapały nawet zagraniczne firmy i organizacje, które publikując postać "KubiK'a" w słuchawkach, ukazują rzeczywistość prawdziwych graczy.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza