Polska Liga Esportowa rusza z rozgrywkami w VALORANTA w 20 krajach Europy Środkowo-Wschodniej

Polska Liga Esportowa partnerem Riot Games przez następne 3 lata.

VALORANT w PLE
fot. materiały prasowe / PLE

Polska Liga Esportowa stworzy przestrzeń do rozwoju zawodników na każdym szczeblu kariery. Już w przyszłym roku pojawi się projekt o nazwie VALORANT Regional Circuit (VRC), który stanie się przepustką do wielkiego, esportowego świata.

Riot Games i PLE razem przez 3 lata

Rozgrywki VALORANT Regional Circuit to system, który został opracowany dla graczy na każdym poziomie zaawansowania. Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie, przyszli zawodowcy będą mogli - dzięki odpowiedniej strukturze - zapoznać się z profesjonalnymi zawodami na różnych płaszczyznach - od zacisza domowego, po finałowe rozgrywki z wysokimi nagrodami finansowymi.

Całość została odgórnie zaplanowana, a struktura rywalizacji wyłoni wyłącznie tych najlepszych.

Punktem startowym będą HUBy, w których drużyny będą mogły rywalizować o pozycję w rankingu tygodniowym. Na jego podstawie, najlepsze teamy dostaną przepustkę na weekendowe finały. Dodatkową osią walki będzie HUB solo, z którego pięciu najlepszych zawodników, połączonych w drużynę, zakwalifikuje się do rozgrywki pucharowej, której stawkę uzupełnią zaproszone do tego etapu drużyny. Stawka biorąca udział w tym etapie, wynagrodzona zostanie punktami, odpowiednio do zajętych miejsc. Te z kolei, będą bardzo pomocne w uzyskaniu prawa startu w finałach miesiąca, skąd prosta droga do ostatniego, kulminacyjnego etapu. Cykl rozgrywkowy zakończony bowiem zostanie finałami, docelowo rozgrywanymi w formule offline w jednym ze zrzeszonych w ramach struktur VRC krajów, zaczynając od Polski. Rywalizacja w ramach VALORANT Regional Circuit będzie odbywać się w splitach. Każdy z nich ma trwać dwa miesiące.

Kiedy ruszą rozgrywki?

Na przełomie stycznia i lutego 2022 roku rozpocznie się rywalizacja w VALORANT Regional Circuit. Polska Liga Esportowa została przez Riot Games wybrana wyłącznym operatorem VALORANT Regional Circuit. Po niedawnym sukcesie dwóch Polaków na Mistrzostwach Świata, będzie to idealna okazja do stworzenia środowiska wspierającego rozwój najlepszych zawodników z Polski i nie tylko. W projekt zaangażowano także internetowych twórców, a polskim ambasadorem został Krystian "TERP" Terpiński.

Więcej informacji na temat VALORANT W PLE:

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza