Rozpoczyna się mistrzowska część sezonu w Polskiej Lidze Esportowej

Startują finały Polskiej Ligi Esportowej CS:GO.

PLE Dywizja Mistrzowska sezon jesień 2021
fot. materiały prasowe / PLE

Sezon jesienny w Polskiej Lidze Esportowej wkracza w decydującą fazę. W piątek 26 listopada odbędą się ćwierćfinały, a 2 i 3 grudnia obejrzymy półfinały ze zwycięzcami. Finał PGE Dywizji Mistrzowskiej zaplanowano na 4 grudnia, w którym zespoły powalczą o nagrody z puli 250 tysięcy złotych.

Pula finansowa to 250 tysięcy złotych. Zwycięzca zgarnie największą część oraz możliwość gry na turnieju EU Champions, a finał będzie można obejrzeć już 4 grudnia. Wcześniej jednak czekają nas emocjonujące spotkania w ćwierćfinałach i półfinałach.

Play-offy ruszają 26 listopada. Zobaczymy w nich zarówno zespoły z PGE Dywizji Mistrzowskiej, jak i z LOTTO Dywizji Profesjonalnej. W półfinałach czekają już natomiast dwie najmocniejsze ekipy z sezonu regularnego. Mecze BO3 z półfinałów odbędą się 2 i 3 grudnia.Dwa finały jednego dnia

Mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe w LOTTO Dywizji Profesjonalnej zostaną rozegrane 23 i 24 listopada. Finał najlepszej dwójki zostanie lekko odroczony, ponieważ pierwszy raz w historii tej dywizji - odbędzie się na LAN-ie.

Finaliści przyjadą 4 grudnia do Warszawy, aby przed finałem PGE Dywizji Mistrzowskiej powalczyć o pierwsze miejsce, nagrodę finansową, bilet do kolejnego sezonu rozgrywek EDC, lecz przede wszystkim o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w polskim CS:GO.

Wyjątkowa arena na najważniejsze mecze

Po ostatnich turniejach LAN-owych poprzeczka została wysoko zawieszona. Miejsce, w którym odbędą się finałowe spotkania, musi spełniać oczekiwania graczy i kibiców. PLE podeszła do sprawy profesjonalnie i wybrała sprawdzoną arenę - Studio Polsat Games.

A propos kibiców - wkrótce na kanałach społecznościowych Polskiej Ligi Esportowej pojawią się instrukcje, jak zgarnąć ekskluzywne wejściówki na Watching Party - imprezę organizowaną w ESPORT SPOT na terenie warszawskiej Elektrowni Powiśle. Fani, którzy nie będą mogli zjawić się na miejscu, obejrzą finały sezonu Jesień 2021 na ekranach swoich urządzeń. Transmisja ze spotkań fazy finałowej Polskiej Ligi Esportowej odbywać się będzie na kanale Polsat Games w TV oraz na platformie twitch.tv.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza