Frenzy wyprodukuje zawody simracingowe z pulą nagród 20 000 Euro

Frenzy simracing

Zawody simracingowe Digital Motorsports World Cup presented by G2A zostaną wyprodukowane przez Frenzy. Dom produkcyjny został na początku listopada przejęty przez spółkę ESE Entertainment.Rywalizację będzie można śledzić na oficjalnej stronie zawodów.

Frenzy wyprodukuje zawody wyścigów symulacyjnych w warszawskim studiu o powierzchni 500 metrów kwadratowych. Obiekt wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt, między innymi w systemy kamerowe, graficzne oraz komputerowe.

To dla nas wielki zaszczyt i okazja do podkreślenia naszych możliwości produkcyjnych. Współtworzenie tak prestiżowego wydarzenia poszerza nasze esportowe specjalizacje i jest kolejnym krokiem w międzynarodowej ekspansji Frenzy. Jestem przekonany, że produkcja z naszego warszawskiego studia podniesie światowe standardy transmisji simracingu.

mówi dyrektor zarządzający Frenzy Marcin Kilar.

Organizatorem całego turnieju jest Digital Motorsports należąca do ESE Entertainment, a sponsorem głównym została firma G2A. Wydarzenie wsparły również znane marki ze świata simracingu i gamingu: Corsair Gaming, Fanatec, Sim-Lab Products, Cube Controls i Cubic System. ADAC - General German Automobile Club będzie natomiast parterem technologicznym.

Pula nagród sięga 20 000 Euro, z czego aż połowa powędruje do zwycięzcy.Kiedy po raz pierwszy wszedłem do studia we Frenzy, wiedziałem, że nasza firma znalazła swój nowy dom. Frenzy dysponuje najnowocześniejszą infrastrukturą oraz doświadczonym zespołem produkcyjnym. To wydarzenie będzie ogromnym krokiem naprzód nie tylko dla firmy Digital Motorsports, ale dla całej społeczności simracingu. Zmierzamy w kierunku profesjonalnej i uznanej dyscypliny sportów motorowych, która jest prawdziwie cyfrowa. Jestem podekscytowany i szczerze cieszę się ze współpracy z zespołem Frenzy przy tym przełomowym wydarzeniu.

mówi Niall Maher, założyciel i dyrektor generalny Digital Motorsports.

Zawody odbędą się w niedzielę 28 listopada 2021 roku w godzinach 14.00-16.00. Wśród polskich kierowców pojawią się Dominik Blajer, Maciej Młynek, Mateusz Łuczak, Michał Rak, Mateusz Nogaj oraz Jakub Maciejewski.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza