FIFA 22 – znakomite liczby EA Sports po premierze gry!

FIFA 22 – znakomite liczby EA Sports po premierze gry!

Minął już miesiąc od oficjalnej premiery gry FIFA 22, więc czas na krótkie podsumowanie tego, co wydarzyło się w samej grze, a także tego, czego mogą spodziewać się gracze w najbliższych tygodniach. Jak start obecnej edycji wypada w liczbach?


Najlepszy start w historii!

Praktycznie co roku rośnie popularność gry FIFA 22, głównie ze względu na ogromny rozwój trybu Ultimate Team. Nie inaczej jest w tym roku, ponieważ jak pokazują statystyki na tym etapie, firma notuje 16% wzrost całkowitej liczby graczy. Spory wpływ na takie dane ma oczywiście tryb Ultimate Team, w którym zaangażowanie graczy wzrosło o 15%. Natomiast całkowity przyrost nowych graczy w porównaniu do poprzedniego roku wynosi aż 50%!

Prawdopodobnie spory wpływ na takie dane miało wprowadzenie nowej technologii Hypermotion do gry, która usprawniła rozgrywkę. Wielu graczy zdecydowało się również na zakup konsol nowej generacji jeszcze, gdy te były dostępne, dlatego też nic dziwnego, że FIFA 22 bije rekordy popularności, a w kolejnych latach powinno być jeszcze lepiej! Zwłaszcza że do samej rozgrywki dodawane są kolejne niuanse, a konkurencja raczej została w blokach startowych.


Rynek w FUT zwariował?

Statystyki wskazują również, że rynek w trybie FUT w listopadzie jeszcze nigdy nie był tak nisko. W analogicznym momencie Neymar kosztował około 900 k, natomiast teraz kartę Brazylijczyka można było kupić w granicach 500-600 k w zależności od platformy. Jeśli kiedyś zakłady bukmacherskie dodadzą do oferty poszczególne wydarzenia z Ultimate Team, to można być pewnym, że na takie zjawisko byłyby bardzo wysokie kursy.

Początek gry to z reguły najlepszy okres dla handlarzy, którzy starają się zarobić na SBC, a także zyskać sporo przed wyjściem SBC o ikonę. Podobnie było w obecnej edycji, jednak trzeba przyznać, że załamanie rynku jest ogromne, a przecież przed nami jeszcze Black Friday, które od wielu lat sieje spustoszenie w składach wielu graczy FUT.


FIFA 22 w ofercie zakładów bukmacherskich?

Początek gry FIFA 2022 dla pro playerów to okres budowania składów i treningów, jednak już wkrótce rozpoczną się kluczowe turnieje z udziałem najlepszych graczy. W związku z tym można być pewnym, że już wkrótce będzie można śledzić, a nawet mieć możliwość obstawienia poszczególnych spotkań w ofercie zakładów bukmacherskich. FIFA od kilku lat zyskuje na popularności, czego efektem jest również szersza ekspozycja tej gry w ofercie legalnych bukmacherów. Oczywiście na ten moment nadal nie jest w stanie równać się z potentatami, jak CS:GO czy LoL, jednak z każdą edycją generuje większe zainteresowanie, zarówno wśród graczy, jak i typerów.

Więcej na temat FIFY i aktualnych drużyn tygodnia znajdziesz tutaj!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza