Polskie derby w ESEA Premier. Anonymo vs AGO w walce o ESL Pro League

Już dzisiaj o godzinie 19:00 rozpocznie się wielki finał ESEA Premier, w którym AGO oraz Anonymo zmierzą się o slot w EPL.

Snax
fot. Anonymo Esports / Maciej Kołek

Na ten moment polska scena czekała bardzo długo. Wieczorem dowiemy się, który zespół zgarnie miejsce w nadchodzącym sezonie ESL Pro League. Jedno jest pewne - zobaczymy w nim Polaków.Polski finał w ESEA Premier

Po dwóch miesiącach zmagań w lidze można otwarcie przyznać, że był to udany czas dla rodzimych ekip. Myślę, że mało kto przypuszczał, że do finału dojdzie polska formacja, zwłaszcza, po ciężkich dla naszej sceny momentach.

Zaskoczenie jest tym bardziej większe, że pomimo nierozegranego finału mamy pewność, że zwycięstwo zostanie w rękach Polaków. Teraz pozostaje natomiast pytanie - kto może wygrać?

Anonymo czy AGO? Kto jest faworytem?

Oba zespoły są lub były w trakcie roszad kadrowych. Do AGO dołączył kRaSnaL oraz powrócił mhL, natomiast Anonymo boryka się z problemem piątego zawodnika. W zastępach "Anonimowych" tymczasowo pojawił się KEi, aby wspomóc drużynę w kończącym się 38. sezonie ESEA Premier.

Na papierze wydaje się, że to x-kom AGO ma znaczną przewagę nad rywalem. Drużyna jest kompletna, zdeterminowana, a co najważniejsze - doskonale przygotowana. Potwierdzają to bukmacherzy, którzy typują na podopiecznych Furlana.Nie oznacza to jednak, że należy przekreślać ekipę Snaxa. Anonymo co prawda nie jest w pełni skompletowane, jednak są to gracze doświadczeni, którzy nie raz pokazywali charakter w trudnych sytuacjach.

O co walczą?

Oprócz nagrody pieniężnej (20 tys. dolarów za miejsce pierwsze) najważniejszy jest slot w ESL Pro League S15. Stawka jest tym bardziej wysoka, iż wiemy, że w 15. sezonie EPL wystąpią takie organizacje jak Natus Vincere, Astralis, Vitality, ENCE, fnatic, FaZe czy Complexity. Po latach posuchy w końcu będzie można obejrzeć mecze polskiej formacji z czołowymi drużynami ze światowego topu.

Finał rozpocznie się z przewagą jednej mapy na korzyć AGO, ponieważ to oni dostali się z drabinki wygranych. Starcie zaplanowane jest na godzinę 19:00, a transmisja będzie pokazywana na kanale ESL na Twitch.


Darmowe skiny CSGO

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza