AVEZ po raz kolejny musi uznać wyższość rywala. Endpoint górą

Kolejne, trzecie już kwalifikacje do IEM Fall 2021 zakończyły się dla AVEZ niepomyślnie. Polska formacja kończy na etapie półfinałów.

Grucha CSGO

Niestety, AVEZ po raz kolejny nie mogło przejść półfinałowego przeciwnika. Endpoint wygrywa wynikiem 2:0 i ląduje w zamkniętych kwalifikacjach IEM Fall 2021.

AVEZ 0:2 Endpoint

Vertigo

Pierwsza mapa była wyborem AVEZ. Zaczęli świetnie, inkasując 3 pierwsze rundy. Passę przerwała ekipa Endpoint, która chwilę później zdobyła aż 5 rund z rzędu. Pierwsza część zakończyła się wynikiem 8:7 dla "ośmiorniczek". Po zmianie stron Creative AVEZ zaczęło z wysokiego C, ponownie wygrywając pistoletówkę i dwie następujące po niej rundy. Drużyna "Thomasa" zaczęła jednak w dobrym momencie wracać do gry. Przy wyniku 14:14 zdobyli rundę na małym force przeciwnika i od tego momentu AVEZ walczyło już tylko o dogrywkę. To się udało, niestety przegrali dwie pierwsze rundy dogrywki i zmuszeni byli do rozegrania ostatniej już tylko na pistoletach, co w rezultacie dało 3:0 dla ich przeciwników. Zespół Endpoint po zmianie stron dokończył formalności i zgarnął Vertigo wynikiem 19:15.

Inferno

Czas na wybór graczy Endpoint. Inferno zaczęło się od powtórzenia przez AVEZ scenariusza z pierwszej mapy. Niestety organizacja z Wysp Brytyjskich zrobiła dokładnie tak samo i przerwała passę "Gruchy" i jego zespołu po trzech rundach. Tym samym rozpoczęła się niesamowita seria, która trwała do końca połowy. Ostatecznie przed zmianą stron, na tablicy widniał wynik 11:4 dla "CRUC1AL'a" i jego kompanów z Endpoint. Po zmianie na stronę broniącą, AVEZ musiało uwierzyć, że są w stanie wrócić do meczu. Tak też się stało, gdyż ponownie runda pistoletowa wpadła na ich konto. Endpoint nie pozwoliło jednak uciec przeciwnikom z wynikiem i już po drugiej rundzie przejęli inicjatywę. Później oddali AVEZ zaledwie jeden punkt, a cała druga mapa skończyła się rezultatem 16:7.

Endpoint 2  0 AVEZ   (19:15 | 16:7)