CS:GO na Steam Deck od Valve. Czy to możliwe? Jak wygląda?

 

steam deck valve

Niedawno gamingowy świat obiegła informacja o planowanej dystrybucji przenośnego peceta na wzór Nintendo Switch - Steam Deck. Premiera zapowiadana jest na grudzień. Czy to możliwe, aby zagrać w takie gry jak CS:GO na konsoli?Steam Deck od Valve - hit czy kit?

Valve od lat zaskakuje nas swoimi dziwnymi pomysłami. A to dedykowany kontroler, a to komputer dla graczy. Większość projektów kończyła się fiaskiem i nie odbijała się szerokim echem w świecie elektroniki. Mimo to nadal usilnie próbują zrewolucjonizować gaming i nieustannie pracują nad kolejnymi rozwiązaniami.

Jednym z nich ma okazać się Steam Deck. Przenośny komputer od Valve, który obsługiwać ma te same tytuły co zwyczajny pecet. Dzięki dostępowi do biblioteki gier na Steam, będzie można cieszyć się zarówno grami typu Indie, jak również bardziej wymagającymi typu CS:GO. Czy to będzie w ogóle możliwe?

CS:GO w wersji na telefon nie brzmi jakoś super zachęcająco. Szczególnie mając na uwadze mobilność i celowanie w przeciwników. Nie będzie to jednak wersja typowo mobilna, gdyż według plotek - pracują nad możliwością podłączenia klawiatury i myszki.

Valve przy projekcie Steam Deck współpracuje z firmą AMD, która dostarcza wszystkie najważniejsze podzespoły. Specyfikacja Steam Deck na pierwszy rzut oka wygląda całkiem ciekawie. Tak też sercem konsoli będzie AMD APU z procesorem Zen 2, a grafika to RDNA 2. Pamięć RAM to 16 GB LPDDR5.

To jednak zamknięte będzie w środku konsoli. Na zewnątrz natomiast otrzymamy 7-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli z częstotliwością odświeżania 60 Hz.


CS:GO na Steam Deck - jak wygląda?

Jeden z użytkowników Reddita pochwalił się wersją CS:GO prosto na przenośne urządzenie Steam Deck. Nie jest to może wymarzona gra na tego typu sprzęt, jednak należy pochwalić producentów za możliwość grania w gry typu FPS na, jakby nie patrzeć, konsoli. Jak wygląda CS:GO na Steam Deck?

CSGO na Steam Deck
CS:GO na Steam Deck


Powyższe zdjęcie ukazuje trwającą rozgrywkę w CS:GO, która rozgrywana jest właśnie przy pomocy sprzętu od Valve - Steam Deck.Steam Deck vs Nintendo Switch

Tu pojawia się ciekawe pytanie - co z użytkownikami konsoli Switch? Czy Steam Deck wyprze dziecko od Nintendo? Jest za wcześnie, aby wysnuwać takie wnioski, tym niemniej warto mieć na uwadze, że jednak będą to dwa różne urządzenia, niekoniecznie konkurencyjne.

Najdroższa wersja konsoli Nintendo Switch będzie tańsza niż podstawowy wersja Steam Decka. Nintendo Switch jest urządzeniem o mniejszej mocy i gorszej grafice. To z kolei będzie dużym atutem projektu od Valve, gdyż na lepszej grafice zagramy w nieco bardziej wymagające tytuły.Cena Steam Deck od Valve

Choć premiera nastąpić ma dopiero za kilka miesięcy, Steam Deck do zakupu możliwy jest już teraz. Do zakupu to w sumie za dużo powiedziane, gdyż na ten moment możemy jedynie zarezerwować konsolę dla siebie. Producent "przenośnego peceta" - Valve, oferuje trzy różne warianty, które różnią się między sobą oczywiście pamięcią, co przełoży się na szybkość urządzenia.

steam deck cena


  • Steam Deck 64GB eMMC - cena 1899 zł
  • Steam Deck 256GB NVMe SSD - cena 2499 złotych
  • Steam Deck 512GB NVMe SSD - cena 3099 złotych


Czy to dużo? Ciężko powiedzieć. Nie do końca wiemy jak funkcjonować będzie samo urządzenie, a po poprzednich projektach Valve ciężko stwierdzić, czy konsola warta będzie swoich pieniędzy. Przedsprzedaż trwa na oficjalnej stronie Steam Decka na Steam.


Steam Deck premiera

Premiera konsoli Steam Deck zaplanowana jest na grudzień 2021 roku. Wtedy właśnie do rąk graczy trafią pierwsze egzemplarze, które zostaną zakupione w przedsprzedaży.Steam Deck - czy warto?

Z oceną tego czy warto wstrzymałbym się jeszcze długi czas. Wiele w tej kwestii może ulec zmianie, a na ten moment nie posiadamy sporej ilości recenzji. Czas pokaże, czy Valve postawi w końcu na swoim i wprowadzi gaming na zupełnie inny poziom.


Powyższy film przedstawia pierwsze wrażenia podczas testowania najnowszego urządzenia Steam Deck.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza