FIFA 21 EURO 2020 - brak dodatku na Mistrzostwa Europy do Ultimate Team?

 

fifa 21 euro 2020

Już w piątek rozpoczyna się turniej Mistrzostw Europy EURO 2020. W związku z tym gracze Ultimate Team mieli nadzieję, na pojawienie się w grze specjalnego dodatku EURO do FIFA 21. Czy zobaczymy jakąś aktualizację?FIFA 21 dodatek EURO 2020

Dodatek EURO do FIFA 21 był przez graczy wspominany już od miesięcy. W przeszłości pojawiały się już podobne promocje, chociażby związane z Mistrzostwami Świata w 2014 i 2018 roku.

Niestety, bardzo mało prawdopodobne jest, aby w tym roku EA Sports zaserwowało graczom dodatek w postaci aktualizacji na EURO 2020. Wszystko związane jest z umowami licencyjnymi i prawami na wyłączność.

Jak to wygląda w praktyce? Licencje do turnieju EURO 2020 posiada firma Konami, której sztandarowym produktem jest gra Pro Evolution Soccer (PES). Licencja ta obejmuje używania na wyłączność logo, nazwy turnieju, trofeów i wiele więcej, a co za tym idzie - FIFA 21 nie ma praw do wykorzystywania tych elementów u siebie.W ostatnich latach pojawiały się oczywiście wydarzenia dotyczące turniejów piłki nożnej, jednak te dotyczyły Mistrzostw Świata, do których prawa ma z kolei EA Sports. Dodatek EURO 2020 do FIFA 21 nie będzie raczej powiązany z grą od Electronic Arts.

W tym roku gracze FIFA 21 zadowolić się muszą obecnym stanem gry i mogą być trochę rozczarowani ze względu na brak aktualizacji FIFA 21 związanej z EURO 2020. Konami jest oficjalnym partnerem UEFA, a gra PES jest oficjalną grą związaną z nadchodzącymi Mistrzostwami Europy.

Co ciekawe, 4 czerwca br., Konami udostępniło aktualizację do swojej gry PES 2021, która zawiera turniej EURO 2020 w trybie pucharowym, a także wszystkie drużyny narodowe biorące udział w wydarzeniu, wraz z aktualnymi strojami i składami.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza