Fortnite ogłasza specjalny tryb wydajności dla słabszych PC! Więcej FPS na słabych komputerach

Epic Games ogłosiło, że w Fortnite pojawi się specjalny tryb, który zwiększy wydajność na słabych komputerach i laptopach. Kiedy? Aktualizacja już dzisiaj, 15. grudnia!

fortnite tryb wydajnosci


Tryb lepszej wydajności na PC w Fortnite

15 grudnia, aktualizacja która wejdzie do Fortnite przyniesie bardzo ciekawą funkcję, która skierowana będzie przed wszystkim do graczy, którzy zmagali się problemem małych FPS'ów na starych komputerach bądź laptopach.

Zobacz także: Jak zdobyć pistolet Shadow Tracker Exotic w Fortnite?Nowy tryb wydajnościowy (w trybie alfa) będzie miał za zadanie obniżenie zużycia CPU i GPU, dzięki czemu na niższych ustawieniach graficznych zyskamy więcej, stabilnych klatek na sekundę (FPS).

tryb wydajnosci fortnite


Tryb wydajnościowy dostępny będzie w ustawieniach w zakładce "Zaawansowana grafika" i dostępny będzie wyłącznie dla dwóch trybów, w tym między innymi dla Battle Royale.

Przy włączaniu gry, jeżeli korzystasz ze sprzętu z gorszymi parametrami, gra zapyta Cię, czy chcesz wypróbować nowy tryb wydajności w Fortnite.

Zobacz także: Kratos pojawi się w Fortnite. God of War jako motyw przewodni nowego sezonuEpic Games rekomenduje posiadanie przynajmniej 6 GB pamięci RAM oraz dysku SSD do płynnego i sprawnego działania gry.


Zaoszczędzenie miejsca na dysku

Również razem z tą aktualizacją wejdzie możliwość pozbycia się tekstur wysokiej jakości. W końcu jeśli skorzystamy z trybu wydajnościowego, tekstury wysokiej rozdzielczości nie będą nam potrzebne. To pozwoli zaoszczędzić blisko 15 GB miejsca na naszym dysku.

Instrukcja jak usunąć tekstury w Fortnite:

 • Uruchom Epic Games Launcher
 • Wejdź w zakładkę Biblioteka
 • Kliknij w trzy kropki, znajdujące się w prawym dolnym rogu pod obrazkiem Fortnite
 • Kliknij w Opcje
 • Odznacz opcję "tekstury wysokiej rozdzielczości"
 • Zatwierdź


epic games launcher fortnite


Co się zmieni po włączeniu opcji trybu wydajności w Fortnite?

Jak pokazały testy, gdzie użyto sprzętu: Laptop Intel i5-8265U @ 1.6GHz, 8 GB RAM i zintegrowana karta graficzna, jakość FPS w Fortnite zwiększyła się z niegrywalnych 24 FPS do aż 61 FPS.

Taka opcja z pewnością zachęci nowe, spore grono odbiorców, którzy do tej pory nie mogli pograć sobie w Fortnite z uwagi na sprzęt z dolnej półki. To pozwoli również graczom ze zintegrowanymi kartami graficznymi poczuć znaczny skok wydajności.

2 Komentarze

 1. a jak nie mam opcji opcje to co

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie masz lepszy sprzęt i taka opcja nie jest Ci potrzebna. Ewentualnie patch nie wszedł jeszcze oficjalnie.

   Usuń
Nowsza Starsza