Riot potwierdza, że w VALORANT pojawi się serwer PBE! Nowe informacje.

serwer pbe w valorant riot

Wczoraj Riot Games udostępniło informację, iż niebawem w Valorant pojawi się serwer testowy PBE. Co to jest PBE? Do czego służy serwer testowy?


Co to jest PBE?

PBE, czyli z angielskiego Public Beta Environment (publiczny serwer testowy), to testowe środowisko stworzone przez Riot Games do testowania patchy i updatów przed wprowadzeniem ich na oficjalne serwery gry.Do tej pory serwery PBE funkcjonowały między innymi w grach League of Legends (LoL) oraz Teamfight Tactics (TFT).


Serwer testowy PBE w Valorant

Twórcy gry poinformowali za pośrednictwem swojej strony internetowej, iż w przyszłości planują wprowadzenie serwera testowego PBE również do Valorant'a. Jak się okazuje, ma to nastąpić w niedalekiej przyszłości. Odpowiedź jednego z pracowników brzmiała następująco:

Tak! Zamierzamy wprowadzić do gry wybiórczo aktualizowaną platformę do testów nowych elementów przed wprowadzeniem ich w grze, która powinna pojawić się w pierwszej połowie 2021 roku. Ogłosimy lub ograniczymy konkretne funkcje lub kolejki, a patche pojawią się tam na jakiś czas, zanim trafią do głównej wersji gry.


Serwery PBE w Valorant mają posłużyć do zbierania większej ilości informacji na temat stanu gry oraz testowania nowych map czy postaci przed oficjalnym wprowadzeniem ich do gry. Pełną odpowiedź Riot Games można przeczytać w tym artykule.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza