Mapa Among Us - The Skeld - Poradnik pomieszczeń

among us mapa the skeld

Mapa Among Us: The Skeld to pierwsza, podstawowa mapa stworzona do gry. Jeśli gracie namiętnie w ten tytuł warto zapoznać się z podstawowymi pomieszczeniami czy rozmieszczeniem wentylacji.


Mapa Among Us: The Skeld

The Skeld jest stosunkowo najprostszą mapą do ogarnięcia dla nowych graczy. Miejsca nie są trudne do zapamiętania, zadania (taski) są szybkie i dosyć proste. Warto więc jest się ich nauczyć, aby zaskoczyć znajomych podczas gry jako Crewmate lub Impostor.

Zobacz także: Jak narysować postać z Among Us? Krok po kroku rysujemy Impostora1. Admin Room Among Us

Pierwszym pomieszczeniem jest Admin Room (1). Pokój ten ma w sobie kilka podstawowych tasków, a do tego jest miejscem, w którym możemy podejrzeć ilość graczy w danych pomieszczeniach.

among us the skeld admin room

Na mapce nie widać kto znajduje się w konkretnym miejscu, jednak bardzo dobrze można sprawdzić czy Impostor nie buszuje po wentylacjach.

Zobacz także: Ilu graczy gra w Among Us w 2020 roku?


2. MedBay Among Us

Drugim pomieszczeniem jest MedBay (2). Tutaj z kolei znajdują się taski czasowe, które wymagają od kilku do kilkunastu sekund na ich wykonanie. Mogą posłużyć do dania alibi osobie, która np. korzystała w MedBay'u ze skanera.

among us the skeld medbay

3. Reactor Among Us

Kolejnym pokojem jest dobrze znany Reactor (3). To tutaj wykonuje się jeden z dłuższych tasków polegający na zapamiętaniu niebieskich kwadracików. Dodatkowo w tym miejscu co najmniej dwóch graczy może wyłączyć reaktor uniemożliwiający wygranie gry Impostorom.

among us the skeld reactor

Among Us Free - jak pobrać i grać za darmo na PC?

Among Us to ostatnio jedna z najpopularniejszych gier multiplayer. Niestety jest ona płatna...


4. Security Among Us

Pomieszczenie Security (4) służy głównie do obserwacji kamer, które rozmieszczone są w czterech miejscach na mapie. Można sprawdzić, czy gdzieś nie leży ciało lub mając odrobinę szczęścia - złapać Impostora na gorącym uczynku. Kiedy kamery są włączone (ktoś ich używa), świeci się czerwona lampka.

among us the skeld security

among us the skeld security

5. Electrical Among Us

W Electrical (5) poza kilkoma zadaniami, jego główna funkcja to włączenie zgaszonych świateł, które pomagają Impostorom likwidować Crewmate'ów znacznie dyskretniej.

among us the skeld electrical

6. Communications Among Us

W Communications (6) znajduje się zadanie, które musimy ponownie włączyć (po sabotażu Impostora), aby z powrotem móc korzystać chociażby z kamer. Sabotaż tego pomieszczenia zapobiega podglądaniu przez kamery, co znacznie ułatwia pracę Impostorom.

among us the skeld communications

7. O2 Among Us

O2 (7) jest jednym z ważniejszych pomieszczeń, w którym znajduje się panel umożliwiający wyłączenie za pomocą kodu reaktora.

among us the skeld o2

8. Weapons Among UsW pomieszczeniu Weapons (8) mamy tzw. "działko", czyli zadanie polegające na strzelaniu do meteorów. Kiedy widoczność zadań jest włączona, można bardzo łatwo zauważyć czy dana osoba robiła zadanie czy jest Impostorem i próbowała oszukać resztę grupy.

among us the skeld weapons

9. Cafeteria Among Us

Cafeteria (9) to miejsce pojawiania się graczy na mapie. Dodatkowo spełnia ono ważną funkcję - na środku znajduje się duży czerwony przycisk "Emergency", który pozwala Crewmate'om zgłoszenie zebrania bez żadnego konkretnego powodu.

among us the skeld cafeteria


The Skeld - zadania z animacjami

Na mapie Among Us The Skeld znajdują się taski (zadania), które mają specjalną animację, dzięki czemu widzimy, czy dana osoba robi konkretne zadanie czy jest Impostorem i oszukuje resztę graczy. Te zadania to:

  • Submit Scan
  • Clear Asteroids
  • Prime Shields
  • Empty Garbage
  • Empty Chute

1 Komentarze

Nowsza Starsza