IEM Brazil 2023: 9INE i HONORIS zagrają w zamkniętych kwalifikacjach!

9INE i HONORIS wygrały swoje spotkania BO3 i awansowały do zamkniętych kwalifikacji IEM Brazil 2023.

Kylar 9INE CS GO
fot. Maciej Kołek / GG League

To był udany dzień dla polskich drużyn. Oba zespoły, które przeszły pierwszy dzień otwartych kwalifikacji do IEM Brazil 2023 pokazały kawał dobrego CS'a i przebrnęły bez porażki do kolejnego etapu.

  • 9INE nie dało żadnych szans czeskiemu SINNERS
  • HONORIS po dwóch wyrównanych mapach ostatecznie triumfuje nad VOYVODA
  • Przed Polakami już tylko walka w zamkniętych kwalifikacjach o wyjazd do BrazyliiPolski Counter Strike wróci na szczyt?

Wreszcie mogliśmy napawać się solidną grą polskich drużyn w walce o stawkę i to nie z byle jakim przeciwnikiem. Choć SINNERS i bułgarska VOYVODA nie są aktualnie u szczytu formy, tak pod ich banderami występują naprawdę dobrzy gracze.

9INE zaczęło dzień od zwycięstwa z BLINK. Na tej mapie działo się wiele, były piękne rundy, ale także i te przegrane w głupi sposób. Ich drugim rywalem było Copenhagen Flames. Nie jest już to ta sama ekipa, którą znamy z udziałów w Majorze, niemniej w jej szeregach zasiadają doświadczeni zawodnicy. Walkę toczyli na Vertigo, które było prawdziwym rollercoaster'em. Drużyny wygrywały rundy naprzemiennie i do samego końca nie było wiadomo, czy Polacy będą mieli szansę zagrać w dalszej fazie. Finalnie skończyło się wszystko bardzo dobrze, a duża w tym zasługa Goofy'iego, który ratował zespół z opresji wiele razy. Na sam koniec czekało ich spotkanie BO3 z SINNERS, które ostatecznie okazało się tym najłatwiejszym. 9INE zdominowało Nuke'a po stronie CT, a następnie dokończyli formalności po stronie terro i zamknęli mapę do 7. Na kolejnej, również Vertigo, sytuacja była bardzo podobna. Zaczęli tym razem po stronie atakującej, a ta, choć wygrana, była bardziej wyrównana. W defensywie jednak pokazali, że są o klasę lepsi i pozwolili rywalom wygrać zaledwie jedną rundę.HONORIS miało zupełnie odwrotną drogę do awansu. Pierwsze dwa spotkania - z Lazer Cats i Falcons - nie stanowiły dla nich większego problemu. Z pierwszym przeciwnikiem wygrali na Nuke'u do 8, z drugim, w którego drużynie są takie osobistości jak NBK, kennyS czy misutaaa, do 12. Po w miarę szybkiej przeprawie przyszło im zmierzyć się w ostatecznym meczu o awans z VOYVODA - bułgarskiej drużynie ze znanymi graczami. Zaczęli od Mirage'a który był bardzo wyrównany. Zwycięstwo do 14 dała akcja reiko, który skompletował ace'a w ostatniej rundzie. Decydującą mapą był trzeci tego dnia Nuke. Po dwóch poprzednich wygranych scenariusz nie mógł wyglądać inaczej, choć nie obyło się bez komplikacji. TaZ i koledzy musieli wracać z dość słabego wyniku, jednak udało im się doprowadzić do dogrywki i finalnie zwyciężyć w niej 19:17.

O wyjeździe na IEM Brazil zdecydują ostatnie, zamknięte kwalifikacje. W nich czekają już takie organizacje jak ENCE, BIG, Sprout czy Bad News Eagles. Przeprawa z pewnością nie będzie prosta, lecz po tym, co mieliśmy przyjemność oglądać dzisiaj, wszyscy jesteśmy nastawieni pozytywnie. Zamknięte kwalifikacje do IEM Brazil 2023 startują 8 lutego, a do głównego turnieju zakwalifikują się dwie najlepsze ekipy.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza