Kto zostanie nowym mistrzem Ultraligi?

Finały Ultraligi LoL

16 i 17 sierpnia rozegrane zostaną LAN-owe finały 8. sezonu turnieju Ultraliga, w którym zmierzą się trzy najlepsze formacje esportowe w League of Legends z Polski i krajów bałtyckich. We wtorek na Rifcie spotka się Illuminar Gaming z Zero Tenacity, a zwycięzca tego starcia zostanie podjęty w środę przez AGO Rogue, które swoje miejsce w finale wywalczyło już w fazie playoff. Kto zdobędzie tytuł mistrza i lwią część puli 100 000 tys. złotych? Tego dowiemy się już 17 sierpnia. Finały zostaną rozegrane w studiu Polsat Games z udziałem zawodników, a także kibiców.800 gier Ultraligi – czyli podsumowanie fazy Play-off

W playoffach nie obyło się bez emocji, które w niektórych potyczkach sięgały zenitu. Warto chociażby wspomnieć o przerwanym miracle run formacji Gentlemen's Gaming, która mimo iż w pierwszej rundzie pokonała Goskillę, to w drugiej poległa w starciu na Illuminar Gaming i ostatecznie odpadła z wyścigu po mistrzostwo oraz awans do EU Masters. Wynik tego spotkania wyłonił nam ostatniego pretendenta do walki o tytuł mistrza Ultraligi i zamknął listę formacji, które powalczą w turnieju EU Masters. Są to: AGO Rogue, Zero Tenacity oraz Illuminar Gaming.

Podchodząc do playoffów od strony statystycznej warto zwrócić uwagę na fakt, że tak jak w poprzednich sezonach, najczęstszym wynikiem w BO5 było 3:1 i również w 8. sezonie wynik ten towarzyszył nam przy każdej rozgrywce. Ciekawostką liczbową jest także to, że starcie AGO Rogue z Zero Tenacity w playoffach było 50. serią BO5 w historii Ultraligi, a w trakcie tego spotkania licznik przekroczył 800 rozegranych gier!LAN z udziałem kibiców i oficjalne Watch Parties

Rozpoczynające się niebawem finały, będą wyjątkowe nie tylko z uwagi na to, że odbędą się przy fizycznym udziale zawodników, ale także dlatego, że kibicować im będą widzowie obecni w studiu. Limitowana liczba wejściówek na to wyjątkowe wydarzenie została rozdana w konkursach, które odbyły się w trakcie minionych dwóch dni fazy playoff. Dla pozostałych widzów, FRENZY zorganizuje (oprócz profesjonalnej transmisji na kanałach Polsat Games) oficjalne Watch Parties, w gdańskim Kinguin Esports Lounge i w klubie ESPORT SPOT w Warszawie. Oba te wydarzenia są otwarte dla wszystkich, którzy chcą wspólnie przeżywać emocje w dniu wielkiego finału.

Cały czas mamy w zanadrzu kilka niespodzianek, dotyczących m.in. składu komentatorskiego i analizy, o których na bieżąco będziemy informowali na oficjalnych profilach Ultraligi na Facebooku, Instagramie i Twitterze. To, czym możemy podzielić się już teraz, to skład prowadzących. Duży finały Ultraligi ponownie poprowadzi znany prezenter telewizyjny Krzysztof Ibisz, a współprowadzącą będzie nowa gwiazda kanału telewizyjnego Polsat Games oraz pogodynka Polsat News – Ksenia Chlebicka, która razem z Michałem “Wasiem” Wasikiem poprowadzi także mały finał 16 sierpnia.

Finały można oglądać w telewizji na kanale telewizyjnym Polsat Games, na Twitchu na platformie YouTube. Start godz. 16:40.


Źródło: informacja prasowa

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza