CS:GO: device prowadzi rozmowy z wieloma organizacjami?

device CS GO

Serwis jaxon.gg donosi, że Nicolai "device" Reedtz szuka nowych opcji, które nie są związane z jego obecnym pracodawcą - Ninjas in Pyjamas.device dołączył do NIP-u w kwietniu 2021 roku. Był to najgłośniejszy transfer w historii esportu, który opiewał na ogromną kwotę. Niestety, Ninjas in Pyjamas nie mieli z niego większego pożytku, bowiem już w grudniu przeszedł na ławkę rezerwowych, powołując się na wypalenie i zmęczenie grą.

Portal jaxon.gg ustalił, że czas jego bezczynności może dobiec końca. Według wstępnych informacji, Nicolai jest w stałym kontakcie z innymi organizacjami i poszukuje dla siebie nowego domu.

Co ciekawe, w grę wchodzi także możliwość, że na scenie CS:GO pojawi się zupełnie nowy inwestor, który planuje podpisać zarówno device'a, jak i czterech innych Duńczyków, tworząc nowy super-team.

Największy transfer w CS:GO?

Kwota, jaką NIP zapłacił za wykup device'a z Astralis to 1 000 000 $. Z perspektywy czasu okazuje się, że nie była to najlepsza inwestycja, a już teraz wiemy, że Ninjas in Pyjamas pominęli Duńczyka w oficjalnym składzie na ESL Pro League. Obecni gracze nie widzą dla niego miejsca, a sam Reedtz rozpoczyna działania ku powrocie na esportową scenę Counter-Strike'a: Global Offensive.Mimo że tłumaczył się z wypalenia, jako nieaktywny gracz wciąż szlifował swoje umiejętności. W ciągu ostatnich kilku miesięcy rozegrał setki gier na platformie Faceit, a to może oznaczać, że jest już gotowy na wielki powrót.

device Faceit
Mecze device'a na platformie Faceit

Problemem może okazać się jedynie suma, jaką nowa organizacja musiałaby za niego zapłacić. NIP od tak nie wypuści gracza, za którego dało milion dolarów, a i sam device nie jest już tyle warty, kiedy przez ostatnie 7 miesięcy nie rozegrał ani jednego oficjalnego spotkania na najwyższym poziomie.


fot. BLAST


Darmowe skiny CSGO

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza