Rusza 4. sezon Ultraliga Mistrzostwa Polski w Teamfight Tactics

TFT Ultraliga 4 sezon

Już dziś rusza organizowany przez FRENZY Turniej Ultraliga Mistrzostwa Polski w Teamfight Tactics. W ramach rozgrywek, 16 najlepszych polskich graczy zmierzy się o nagrody z puli 26 000 złotych oraz awans do europejskich rozgrywek Star Cup i Super Brawl. W czwartym sezonie rozgrywek zobaczymy znanych z poprzednich edycji zawodników takich jak obecny mistrz polski Łukasz Strzyżewski (Sage), Bartek Zbroja (AGO Zbrojson), Kacper Piśniak (shircane) czy Alan Biały (Aki). Za organizację turnieju odpowiada firma FRENZY, a rozgrywki będą transmitowane na kanałach Polsat Games (TV i internet) w każdy poniedziałek o godz. 18:00.Teamfight Tactics to osadzona w świecie League of Legends gra studia Riot Games typu auto battler, w której gracz tworzy kombinację wojowników, którzy mierzą się z drużynami pozostałych siedmiu graczy w serii potyczek one on one. W zbliżającym się czwartym sezonie najważniejszych polskich rozgrywek w TFT zawodnicy zmierzą się w trzech fazach zmagań ligowych – fazie karuzeli, bitwy i wielkim finale.

Do udziału w fazie zasadniczej rozgrywek zaproszona została czwórka najlepszych zawodników ubiegłego sezonu Ultraligi TFT – Sage, Zbrojson, Aki oraz Kubixon. Sześć miejsc przypadło najlepszym zawodnikom w rankingu EUW, wśród których znaleźli się znani w środowisku streamerzy Szymon Jakubowski (ANO Shreddin) i Maciej Gramacki (Kezman), gościnnie występujący też w roli casterów w poprzednim sezonie. Oprócz wymienionej dwójki zobaczymy również Nadima Maani (AGO Leleouch), Kornela Wiśniewskiego (Erneściak), Kacpra Piśniaka (shircane) i Alana Mikołaczyka (ANO Vicer). Dwa kolejne spoty zgarnęli topowi stratedzy z rankingu serwera EUNE czyli Franciszek Grutzmacher (BLP Spoti) i Sebastian Chajutin (Left). Ostatnie cztery wywalczyli w otwartych kwalifikacjach Stanisław Morgaś (Morgoth), Jakub Rutkowski (Vernacc), Wojtek Cetner (ANO simplywojtek) i Marcin Głowacki (SOFIXIT M0arcin).

Cała szesnastka przedstawia się następująco:

 1. Łukasz Strzyżewski (Sage)
 2. Bartek Zbroja (AGO Zbrojson)
 3. Alan Biały (Aki)
 4. Jakub Warzecha (BLP Kubixon)
 5. Nadim Maani (AGO Leleouch)
 6. Szymon Jakubowski (ANO Shreddin)
 7. Kacper Piśniak (shircane)
 8. Kornel Wiśniewski (Erneściak)
 9. Maciej Gramacki (Kezman)
 10. Alan Mikołaczyk (ANO Vicer)
 11. Franciszek Grutzmacher (BLP Spoti)
 12. Sebastian Chajutin (Left)
 13. Stanisław Morgaś (Morgoth)
 14. Jakub Rutkowski (Vernacc)
 15. Wojtek Cetner (ANO simplywojtek)
 16. Marcin Głowacki (SOFIXIT M0arcin)Za organizację turnieju, oprawę graficzną, realizację transmisji i komunikację projektu w social mediach odpowiedzialna jest firma FRENZY. Do projektu zaproszeni zostali również znani z poprzednich edycji casterzy Teamfight Tactics tacy jak Dawid "Azonh" Letachowicz, Michał "Myha" Francuz oraz Cezary "BlackFireIce" Cholewski.

Staramy się aby projekt Ultraliga Mistrzostwa Polski w Teamfight Tactics, z roku na rok wchodził na coraz wyższy poziom produkcyjny i realizacyjny. W tym celu zorganizowaliśmy media day, w trakcie którego nagrywaliśmy materiały do promocji turnieju w trakcie całego sezonu. Ubiegły sezon zwieńczyły też pierwsze w tej części Europy rozgrywki LAN.

- Marcin Kilar, Dyrektor Zarządzający FRENZY.


Źródło: informacja prasowa

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza