FIFA 23. Nowy system stałych fragmentów gry: rzuty wolne, rożne i karne

FIFA 23 rzuty wolne

Prezentacja wczorajszej zapowiedzi FIFY 23 ujawniła bardzo ciekawą rzecz. W najnowszej produkcji EA Sports zmodyfikowane zostaną stałe fragmenty gry, w tym rzuty wolne.Nowe rzuty wolne w FIFA 23

O co dokładnie chodzi? Zwiastun FIFA 23 był pod tym kątem dosyć enigmatyczny, a zaprezentowane w nim skrawki z rozgrywki odnosiły się jedynie do nowych funkcji rzutów wolnych. Fakty są jednak takie, że oficjalnie potwierdzono, iż zarówno rzuty wolne, jak i karne czy rożne będą posiadały nowe możliwości konfiguracji.

Stałe fragmenty gry to nieodłączny elementy gry w piłkę nożną. Deweloperzy z roku na rok je udoskonalają, lecz do ideału trochę im brakowało. Nowa produkcja EA Sports będzie stawiała na innowacyjność, która objawi się między innymi w rzutach wolnych.Stopklatka czy kilkusekundowy urywek ze zwiastuna nie zdradził zbyt wiele, dlatego na ten moment pozostaje nam jedynie domyślać się, jakie nowe parametry wejdą w życie. Poza nowym interfejsem (UI), poprawiona będzie mechanika, która z założenia stanie się zdecydowanie bardziej intuicyjna dla graczy. Jak informują testerzy, którzy mieli już okazję grać w betę FIFA 23 - możemy ustawić kierunek, w którym leci piłka, zamiast machać gałką na lewo i prawo, a także to, z której strony chcemy tę piłkę uderzyć. Rewolucję przeszły także rzuty karne, ale o tym pojawi się osobny artykuł, kiedy będzie wiadomo już nieco więcej.

Rzuty wolne w FIFA 23 będą wyglądały tak:


fot. EA Sports

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza