Piotr "izak" Skowyrski i Maciej Iwański gospodarzami podcastu Polskiej Ligi Esportowej "Inny Świat"

Podcast Inny Świat Krzysztof Ibisz Izak

Fani sportowych emocji z pewnością pamiętają, jak doskonały spektakl Maciej Iwański i Piotr "izak" Skowyrski stworzyli komentując mecze reprezentacji Polski na antenie TVP Sport. Teraz wspólnie poprowadzą "Inny Świat" - podcast Polskiej Ligi Esportowej, w którym będą rozmawiać na tematy wykraczające daleko poza aspekt sportowy. Pierwszym gościem duetu został… Krzysztof Ibisz.Kilka lat temu Maciej Iwański wprowadził izaka do świata piłki nożnej. Ich wspólne komentowanie meczu Polska-Niemcy na Euro 2016 przyciągnęło przed ekrany rekordową liczbę 700 tys. kibiców. Teraz to izak zaprosił Maciej Iwańskiego do swojego esportowego i digitalowego świata. Pierwszy odcinek "Innego Świata" zadebiutował 2 czerwca. Premierowym gościem był Krzysztof Ibisz, który - jak sam mówi - Interesuje się gamingiem i esportem jako zjawiskiem kulturowym.

Rozmowa z gwiazdą szklanego ekranu nie dotyczyła jednak tylko esportu. Krzysztof Ibisz opowiadał między innymi o tym, jakie wartości są dla niego ważne oraz jakie są różnice między światem widzianym w telewizji, a życiem prywatnym. Nie zabrakło też zabawnych anegdot z życia artysty.Wybór gościa pierwszego odcinka był nieprzypadkowy. Krzysztof Ibisz od wielu lat związany jest z esportem - kiedyś jako gracz, teraz jako obserwator i komentator (kilkukrotnie był prowadzącym Ultraligi). To wieloletnie doświadczenie pozwala mu dostrzec, jak polski esport rozwinął się na przestrzeni lat.

Cenię esport przede wszystkim dlatego, że nie ma w nim żadnych ograniczeń. Znikają bariery kulturowe, językowe, jak również kwestie niepełnosprawności. Nie ma też znaczenia kolor skóry. I to jest piękne.

- Krzysztof Ibisz"Inny Świat" tworzy przestrzeń, gdzie zagadnienia związane z esportem, będą mogły zderzyć się z tematami życia codziennego. Dwa, pozornie różne światy, będą podstawą do ciekawych i wciągających dyskusji o dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, technologii, która nas otacza, nowych formach rozrywki, czy świecie kultury i wpływie na kształtowanie się społeczeństwa.

Kolejnych odcinków będzie można posłuchać na wszystkich czołowych platformach. Wśród następnych gości pojawią się przedstawiciele świata rozrywki, sportu i kultury. Pierwszy odcinek dostępny jest pod adresem: https://spoti.fi/38MNuS4.


Źródło: informacja prasowa

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza