Oprawki okularowe "Midas" - praktyczny prezent dla fana Fortnite [RECENZJA]

Okulary Midas Fortnite

Lato w pełni, a wysokie temperatury w Polsce stają się codziennością. Siedzenie przed komputerem nie należy w tym czasie do najprzyjemniejszych czynności, ponieważ co chwilę zmuszeni jesteśmy wycierać kolejne krople potu spływające po naszym czole. Alternatywa? Wypad do lasu, wycieczka nad jezioro, a może góry w mniej upalne dni? Niezależnie od wybranej atrakcji niezbędne będzie odpowiednie przygotowanie, aby móc wypoczywać lub aktywnie spędzać czas bez obaw o nasze zdrowie. Niezastąpione w tym okresie będą okulary przeciwsłoneczne, które będą chronić nasze oczy od silnego światła słonecznego. Fortnite wspólnie z marką Unofficial zaprojektowali pierwszą na świecie kolekcję oprawek okularowych z wirtualnego uniwersum, a ja mam przyjemność przetestować model noszący dumną nazwę "Midas".Unboxing okularów "Midas" z Fortnite… dosłownie!

Okulary Midas Fortnite

Cóż, unboxing kojarzy się jednoznacznie z otwieraniem paczek, jednak czy można znaleźć do tego słowa lepsze opakowanie niż to? Wiernie odwzorowana skrzynia z Fortnite zawierająca zrzut, w której dotarł do mnie produkt, zrobiła na mnie spore wrażenie. Nie spodziewałem się, że kolaboracja Unofficial z tytułem od Epic Games zawierała będzie bezpośredni przekaz marketingowy. Świetna inicjatywa, która dla fanatyków gry będzie także nietuzinkowym souvenirem.

Okulary Midas Fortnite

Zrzut zaopatrzenia, który tym razem nie spadł z nieba, a został dostarczony przez kuriera, zawierał unikalne oprawki okularowe "Midas" z soczewkami z filtrem UV, a także kilka gadżetów, jak chociażby kolorowe naklejki czy materiałowe etui do przechowywania naszych okularów.

Okulary Midas Fortnite

Sama niebieska skrzynia wykonana jest z dosyć twardego kartonu, który finalnie sprawdzi się jako ozdoba w pokoju czy zwyczajne pudełko na szpargały o niecodziennym designie - dla fana Fortnite pozycja obowiązkowa.

Okulary Midas FortniteOkulary "Midas" z Fortnite - wygląd i wykonanie

Okulary Midas Fortnite

Ten model okularów inspirowany jest skinem do postaci "Midas" - chyba nie mogło być inaczej, prawda? Na pierwszy rzut oka widzimy bardzo intrygujący wygląd, który jednocześnie jest z gatunku tych typowych, a więc z miejsca staje się uniwersalny - nie trzeba grać lub lubić Fortnite, aby wyjść w nich na miasto. Wymiary prezentują się następująco:

  • szerokość soczewki: 56 mm
  • długość zausznika: 145 mm
  • szerokość mostka: 14 mm

Materiał z jakiego zostały wykonane oprawki to czarna stal nierdzewna. Nie ma więc obaw, że z biegiem lat zostaną zniszczone przez wodę - śmiało można nosić je w basenie czy morzu. Okulary te nazywane są pilotkami, czyli rodzajem z charakterystyczną cienką ramką i dużą soczewką o nieregularnym kształcie. Swoją nazwę zawdzięczają pierwowzorowi, który był określany jako "Aviator", czyli po polsku "pilot".

Okulary Midas Fortnite

Soczewki znajdujące się w "Midasie" są koloru brązowego, choć jak można się domyślić, zamieniają się w złoto - nie za sprawą dotyku, a promieni słonecznych. Patrząc na nie z daleka można zauważyć, że brąz przechodzi w odcienie żółtego, a okulary stają się jeszcze bardziej stylowe.

Okulary Midas Fortnite

Okulary przeciwsłoneczne nie mogłyby działać bez odpowiedniej ochrony w postaci filtra UV. Filtry zastosowane w "Midasie" to kategoria 3, a ich przepuszczalność światła wynosi 8-18%, co sprawia, że posiadają wysokie zabezpieczenie przed oślepiającym blaskiem słonecznym.

Okulary Midas Fortnite

Skoro mowa o nawiązaniu do Fortnite, nie mogło zabraknąć także nazwy gry, która została przedstawiona w symboliczny sposób w górnej części prawego szkła. Jest dosyć subtelna, a więc nie będzie specjalnie widoczna, jeśli nie jesteśmy entuzjastami tego typu rozwiązań. Z kolei na lewym szkle umieszczono małą naklejkę z przezroczystym tłem, która jest oczywistym nawiązaniem do złotej ręki Midasa. Unofficial także oznaczyło, że są producentem tych okularów, dlatego na zausznikach wyryta została nazwa firmy.

Okulary Midas FortniteGdzie kupić okulary z Fortnite? Jaka jest ich cena?

Okulary "Midas" i wszystkie pozostałe modele okularów z uniwersum Fortnite, które zostały przygotowane przez markę Unofficial, są dostępne w Vision Express - zarówno w salonach stacjonarnych, jak i w sklepie internetowym oficjalnego dystrybutora w Polsce.

Okulary Midas Fortnite

Poszczególne oprawki różnią się między sobą wyglądem, kolorem oraz szkłami. Nie różni ich natomiast cena. Każdy egzemplarz kosztuje 299 zł. Czy to dużo? Każdy musi na to pytanie odpowiedzieć sobie samemu. Prawda jest jednak taka, że na zdrowiu - w tym przypadku naszych oczu - nie ma co oszczędzać, a tutaj dochodzi przy okazji aspekt modowy oraz nawiązanie do jednej z najpopularniejszych gier na świecie. Jeśli poszukujesz dobrych soczewek z filtrem UV w kultowych oprawkach, a oprócz tego jesteś fanem Fortnite - ten produkt będzie dla ciebie strzałem w dziesiątkę.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza