Fan CS:GO przygotował "flash" bezpieczny dla oczu

CSGO Flash bezpieczny dla oczu

Jeden z fanów CS:GO przygotował koncepcję granatu błyskowego, która jest bezpieczna dla naszych oczu.Nie od dziś wiadomo, że flash w CS:GO jest bardzo silnym bodźcem oddziałującym na nasz wzrok. W momencie wybuchu granatu błyskowego, cały nasz ekran staje się biały. To z kolei sprawia, że mogą pojawić się uszkodzenia u osób, które posiadają bardzo wrażliwe oczy.

Jeden z użytkowników przygotował dwa proste rozwiązania, które w teorii mogłyby wyeliminować niepotrzebne oślepianie.

Wszystko rozchodzi się o blokadę wizji w czasie wybuchu flash'a. Jednak czy musi ona być biała i tak intensywna dla naszych oczu?

Pierwszym pomysłem użytkownika Reddita jest podmiana białego ekranu na czarny, po prostu. Nie będziemy narażeni na duży ból, a granat błyskowy nadal spełniał będzie swoje zadanie.Druga koncepcja opiera się na blurowaniu ekranu, czyli rozmyciu naszego pola widzenia na kilka sekund po wybuchu. Po raz kolejny - my nie widzimy nic, natomiast nasze oczy dziękują nam za w miarę "bezpieczną" rozgrywkę.

Co o tym myślicie? Nie mamy pewności, czy ten pomysł zostanie wzięty pod uwagę przez Valve, niemniej zasługuje na pochwałę i przedyskutowanie przez deweloperów gry.


Darmowe skiny CSGO

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza