Co dalej z Gambit? Organizacja może sprzedać swój skład!

Rosyjska organizacja może niebawem wystawić swój skład CS:GO na listę transferową.

Gambit CSGO
fot. Gambit Esports

Sankcje nakładane na organizacje esportowe powiązane z rosyjskim rządem są coraz bardziej odczuwalne. Problem leży zarówno po stronie właściciela, który nie może na drużynie zarabiać, jak i po stronie graczy, którzy nie mogą brać udziału w żadnych rozgrywkach - no chyba, że pod specjalnymi warunkami. Jest to oczywiście słuszna decyzja podmiotów organizujących ligi, takich jak ESL, którzy postanowili wykluczyć te zespoły z wszystkich zawodów. Jak donosi OverDrive (użytkownik zapoznany z tajemnicami regionu CIS) na Twitterze, Gambit ma w planach sprzedaż składu CS:GO.Gambit wystawione na sprzedaż?

O ile gracze nie otrzymali bana na grę, wszak nadal mogę kontynuować walkę na arenie międzynarodowej, tak organizacja z Rosji nie może występować w żadnych rozgrywkach ze swoją nazwą, logiem i sponsorami. Virtus.pro, które także musiało zmienić strategię, rozgrywa swoje spotkania pod nazwą Outsiders, która w żaden sposób nie jest związana z VP - przynajmniej w teorii.Zawodnicy Gambit mogli wybrać podobną ścieżkę i odłączyć się niejako od macierzystej drużyny i chyba taki był początkowy plan. Rozwój sytuacji pokazał, że Gambit zamierza sprzedać swoich graczy.

Czy jest to słuszna decyzja? Wydaje się, że chyba najlepsza, jaką mogli podjąć, bowiem za niedługo Gambit nie będzie mogło występować w żadnych mistrzostwach, nie tylko w CS:GO. Pytanie jest natomiast inne - w obliczu tego wszystkie, co dzieje się w ostatnim czasie, czy znajdzie się organizacja, która będzie chciała pozyskać rosyjskich zawodników?

Przypomnijmy, że aktualny skład Gambit to czterech graczy z Rosji i jeden Kazach:

  • HObbit
  • interz
  • Ax1Le
  • sh1ro
  • nafany


Darmowe skiny CSGO

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza