NIP bez szans! Vitality mistrzem IEM Winter 2021

Vitality pokonuje w wielkim finale NIP wynikiem 3:0 i wygrywa IEM Winter 2021.

Vitality IEM Winter
fot. HLTV

Ostatni taniec? Być może. Wiele mówiło się o przyszłości francuskiego składu, a w zasadzie o jej wielkich zmianach. Koniec końców to ta formacja melduje się dwa razy z rzędu w finale turnieju, a na IEM Winter 2021 - wygrywa bez straty mapy.Vitality wygrywa IEM Winter 2021

Miało być pełne BO5 - przynajmniej tego spodziewaliśmy się po finale z udziałem takich drużyn. Choć faworyt wysuwał się sam, to jednak NIP nadal mógł stanąć do walki, jak równy z równym. Mimo, że grali z "phzy'em" zamiast "device'a", szansa cały czas była. Gracze Vitality szybko jednak sprowadzili Szwedów i Duńczyka do parteru, wygrywając pierwszą mapę Inferno - szczególnie w drugiej połówce - bez problemu.

Na drugiej - Dust 2 - powtórzył się ten sam scenariusz. Bliska pierwsza część spotkania, a następnie totalna dominacja. NIP po stronie atakującej wygrało zaledwie jedną rundę.

Dużo więcej emocji przyniosła nam mapa trzecia, którą był Nuke i jak się okazało - decydująca. Tutaj mieliśmy dużo bliższe starcia, a sam wynik mógł rozstrzygnąć się na korzyć oponentów "ZywOo". Fenomenalna forma "shox'a" i "apEX'a" nie pozostawiła złudzeń zawodnikom NIP. Dokończyli plan z pierwszej połowy meczu i finalnie - zgarniając tę mapę - pokonali Ninjas in Pyjamas wynikiem 3:0.

Pierwsze MVP dla ZywOo

To był ciężki rok dla Mathieu. Choć jest gwiazdą pokroju "s1mple'a", przez ostatnie kilka miesięcy stał w jego cieniu. Nie pomagała mu w tym również drużyna, która niejednokrotnie zawodziła na przestrzeni całego wydarzenia. Niemniej doszło wreszcie do podniesienia trofeum za pierwsze miejsce, a "ZywOo" mógł cieszyć się indywidualną nagrodą dla zawodnika turnieju.Klasyfikacja końcowa IEM Winter 2021 wygląda następująco:

  • 1. Team Vitality – $100 000
  • 2. Ninjas in Pyjamas – $42 000
  • 3-4. G2 Esports, Virtus.pro – $20 000
  • 5-6. Gambit Esports, GODSENT – $10 000
  • 7-8. Fnatic, Team Liquid – $6000
  • 9-12. FaZe Clan, BIG, OG Esports, Astralis – $5000
  • 13-16. Heroic, ENCE, TYLOO, MOUZ – $4000


Darmowe skiny CSGO

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza