FRENZY zorganizuje ligę regionalną VRL East: Surge w VALORANT

VRL East Surge VALORANT

Dom produkcyjny FRENZY wygrał przetarg na organizację ligi regionalnej w VALORANT. Firma w wyniku tego zobowiązała się do stworzenia miejsca do rywalizacji dla zespołów z 20 państw. Kwalifikacje rozpoczną się 24 stycznia.

VALORANT Regional League dla regionu Polski i Wschodniej Europy, to pierwsza edycja rozgrywek, która powstaje przy współpracy FRENZY z Riot Games. Będzie to specjalna liga, która pomoże drużynom i zawodnikom w awansie na najwyższy poziom.Dom produkcyjny FRENZY odpowiada za zmagania dla regionu Polski i Europy Wschodniej. W rozgrywkach wezmą udział zespoły i gracze z 20 państw: Polski, Czech, Słowacji, Estonii, Łotwy, Litwy, Albanii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Kosowa, Czarnogóry, Macedonii Północnej, Serbii, Chorwacji, Węgier, Mołdawii, Rumunii, Grecji, Cypru i Izraela.

Pula nagród to nie tylko pieniądze. Dla najlepszej ekipy przewidziano zaproszenie do turnieju promocyjnego VALORANT Champions Tour. W drugim splicie triumfator VRL East: Surge wywalczy udział w finale VRL EMEA, w którym spotkają się najlepsze drużyny ze wszystkich ośmiu lig regionalnych.

Cykl VRL East: Surge rozpocznie się sześcioma turniejami kwalifikacyjnymi, które odbędą się od 24 do 30 stycznia. Polska, Rumunia, Czechy, Węgry i Grecja otrzymają dedykowane rozgrywki kwalifikacyjne dające pewność awansu zespołom z krajów strategicznych. W osobnych eliminacjach o pozostałe trzy miejsca na liście uczestników powalczą drużyny ze wszystkich 20 państw zrzeszonych w lidze. Łącznie w sezonie zasadniczym, który wystartuje 16 lutego i potrwa do 10 marca, zobaczymy osiem formacji.

Harmonogram kwalifikacji:

  • 6 turniejów kwalifikacyjnych od 24 do 30 stycznia

Harmonogram sezonu zasadniczego:

  • Tydzień 1: Dzień 1: 16 Luty (Środa), Dzień 2: 17 Luty (Czwartek),
  • Tydzień 2: Dzień 1: 23 Luty (Środa), Dzień 2: 24 Luty (Czwartek),
  • Tydzień 3: Dzień 1: 2 Marca (Środa), Dzień 2: 3 Marca (Czwartek),
  • Tydzień 4: Dzień 1: 9 Marca (Środa), Dzień 2: 10 Marca (Czwartek)

Harmonogram play-offów:

  • Runda #1: 2x BO3 - 16 Marca (Środa)
  • Runda #2: 2x BO3 - 17 Marca (Czwartek)
  • Finał drabinki przegranych: 1x BO3 - 19 Marca (Piątek)
  • Wielki finał: 1x BO5 - 20 Marca (Sobota)


Jestem bardzo dumny, a jednocześnie niesamowicie podekscytowany, że wreszcie możemy ogłosić współpracę z Riot Games przy tworzeniu nowego ekosystemu esportowego wokół VALORANT. Jako jeden z ośmiu strategicznych partnerów regionalnych dokonamy wszelkich starań, aby dynamicznie rozwijana scena w 2022 roku wzbiła się na nieznany dotąd poziom. Jednocześnie cieszymy się, że operacyjnie odpowiemy nie tylko za rozgrywki w Polsce, ale również w 19 innych krajach z Europy Wschodniej. To wyzwanie, które napędza nas do ciągłego rozwoju. Do przetargu, a następnie organizacji całego przedsięwzięcia przygotowywaliśmy się od dawna. I dziś nie boimy się powiedzieć, że VRL East: Surge jest jednym z najważniejszych punktów strategii FRENZY na najbliższe lata

mówi Marcin Kilar, Dyrektor Zarządzający FRENZY.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza