Recenzja Genesis Neon 750 RGB - słuchawki gamingowe z mikrofonem

Słuchawki gamingowe Genesis Neon 750 RGB


Każdy gracz bez wątpienia potrzebuje solidnego nagłośnienia, który wiernie odwzorowuje kroki przeciwników, jednocześnie pozwoli na słuchanie muzyki w komfortowych warunkach. Flagowy model Neon 750, który swoją premierę miał w czerwcu, z założenia powinien sprawdzić się obu tych kwestiach. Czy rzeczywiście tak jest? Zapraszam na recenzję słuchawek gamingowych Genesis Neon 750 RGB.


Specyfikacja techniczna słuchawek Genesis Neon 750 RGB:

Parametr Neon 750 RGB
Wtyk 4-pin minijack 3,5 mm (audio) + USB (zasilanie)
Średnica przetwornika Ø 50 mm
Pasmo przenoszenia słuchawek 20 – 20 000 Hz
Dynamika przetworników 106 dB
Impedancja 32 Ohm
Czułość mikrofonu - 42 dB
Pasmo przenoszenie mikrofonu 100 – 16 000 Hz
Długość przewodu 1,5 m + 1,0 m (adapter)
W zestawie 3-pin minijack 3,5 [x2] adapter, przedłużacz USB 1,0 m, woreczek


Słuchawki gamingowe Genesis


Genesis Neon 750 RGB pudełko
Pudełko


Pudełko

Słuchawki przychodzą do nas w typowym dla marki Genesis opakowaniu. Producent przyzwyczaił nas do czarno-czerwonego kartonu, który wizualnie sprawia także dobre wrażenie. Front pudełka to klasycznie zdjęcie produktu, nazwa modelu słuchawek, logo Genesis, a także oznaczenia kilku funkcjonalności. Z boku widzimy kilka grafik ukazujących Neon 750 z podświetleniem RGB.

Genesis Neon 750 RGB pudełko
Bok pudełka


Zerkając na tył widzimy krótką instrukcję - omówienie budowy słuchawek oraz specyfikację. Wszystko w przystępnym dla konsumenta wydaniu.

Genesis Neon 750 RGB pudełko
Tył pudełka


Słuchawki zapakowane zostały w dodatkowy karton, który chroni przesyłkę w transporcie. Po jego otwarciu widzimy cały gamingowy headset, który ponadto wygodnie umiejscowiony został na plastikowej podstawce. Oprócz tego dołączonych zostało kilka akcesoriów, takich jak instrukcja obsługi, odczepiany mikrofon, przejściówka na złącza oraz woreczek, w którym możemy przechowywać i przewozić nasze słuchawki.

Genesis Neon 750 RGB pudełko
Dodatkowy karton

Genesis Neon 750 RGB pudełko
Wnętrze

Genesis Neon 750 RGB pudełko
Wszystkie akcesoria


Wygląd i budowa

Genesis Neon 750 RGB wygląd
Genesis Neon 750 RGB


Genesis Neon 750 RGB wyglądają naprawdę dobrze. Jak na tę półkę cenową, jakość wykonania jest godna podziwu. W słuchawkach zastosowano przetworniki o średnicy 50 mm. Nauszniki pokryte są - jak twierdzi producent - skórą premium, choć po kilkugodzinnym użytkowaniu sprawia wrażenie sztucznej. Są jednak dość miękkie, co pozwala na noszenie ich przez dłuższy czas bez obaw o dyskomfort.

Genesis Neon 750 RGB wygląd
Wygląd słuchawek


Oprócz tego znajdziemy gniazdo na mikrofon, z którego nie musimy korzystać, gdyż mikrofon jest odczepiany, a także pilot. Pilot oczywiście służy do regulacji natężenia dźwięku oraz włączania i wyłączania podświetlenia RGB i mikrofonu.

Genesis Neon 750 RGB pilot
Pilot do regulacji dźwięku


Samo podświetlenie znajduje się na zewnętrznej stronie słuchawek, które włączy się automatycznie zaraz po wpięciu złącza USB typu A do gniazda komputera. Światełka schowane są za przezroczystym, jednak matowym kawałkiem plastiku, co sprawia wrażenie lekko wyblakłych kolorów.


Wrażenia z użytkowania

Muszę przyznać, że po dłuższym korzystaniu ze słuchawek Neon 750 RGB wrażenia są całkiem pozytywne. Nie miałem wygórowanych oczekiwań, dlatego miło zaskoczyłem się poprawnością urządzenia.

Moją uwagę zwróciło jednak średniej jakości wytłumienie otoczenia oraz regulacja słuchawek, która momentami jest zbyt luźna. Wysokość zmienia się zatem dosyć często.

W ogólnym rozrachunku dobrze trzymają się głowy i nie ma problemów z przyzwyczajeniem się do ich kształtu i jakości dźwięku.


Jakość dźwięku

A jeśli już przy jakości dźwięku jesteśmy. Trzeba zaznaczyć, że w słuchawkach Neon 750 RGB zastosowano stereo 2.0. Ma to swoje plusy i minusy. Generalnie dźwięk w grach odwzorowany zostaje dość dobrze i pod kątem gamingu powinien zadowolić większość graczy. Dobrze słyszalny jest także bas, który poradzi sobie z różnymi utworami. Trochę gorzej wypadają  tony wysokie, gdzie po dłuższym słuchaniu mogę stwierdzić, że praktycznie ich nie ma.


Jakość mikrofonu

Zazwyczaj nie oczekujemy cudów od mikrofonów słuchawkowych. Producent jednak nie pominął tego aspektu i w efekcie otrzymujemy przyzwoicie działający dodatek. Nie ma co zestawiać go z klasycznymi mikrofonami pojemnościowymi, mimo to na tle mikrofonów ze słuchawek konkurencji wypada bardzo dobrze. Szumów praktycznie nie ma, dobrze zbiera głos użytkownika i nie łapie aż tyle dźwięków z naszego otoczenia. Zdecydowanie wystarczy do komunikowania się ze znajomymi i rozmów w grach.

Genesis Neon 750 RGB mikrofon
Odczepiany mikrofon


Słuchawki gamingowe do 200 zł, czyli podsumowanie Genesis Neon 750 RGB

Czy Genesis Neon 750 RGB to najlepsze słuchawki gamingowe? Prawdopodobnie nie posuwałbym się do tak daleko idących wniosków. Czy są to najlepsze słuchawki gamingowe do 200 zł? Tutaj pole do dyskusji jest znacznie większe. W tym przedziale cenowym faktycznie ciężko o lepszy sprzęt. Generalnie trzeba powiedzieć, że pomimo zbyt luźnej regulacji oraz lekko ograniczonej jakości dźwięku, słuchawki Neon 750 RGB spisują się nieźle przy codziennym użytkowaniu. Podczas słuchaniu muzyki znajdziemy kilka mankamentów przy wysokich tonach, ale generalnie w grach nie przeszkadza to w żadnym stopniu - odczucia są bardzo przyjemne. Oprócz tego podświetlenie RGB z efektem PRISMO oraz odpinany mikrofon. Typowy gracz nie potrzebuje nic więcej. W tej klasie cenowej Genesis Neon 750 RGB zdecydowanie warte są polecenia.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza