Recenzja Genesis Krypton 200 - cichej myszki gamingowej

Myszka Genesis Krypton 200


Dobra myszka gamingowa to podstawowy sprzęt w uposażeniu gamera. Jeśli za dobrą jakością produktu przemawia także atrakcyjna cena, to czy znajdziemy w tej kwestii lepsze zestawienie? A jeśli do kompletu dorzucimy praktycznie niesłyszalne przyciski? Zapraszam na recenzję myszki Genesis Krypton 200.


Specyfikacja techniczna myszki Genesis Krypton 200:

Parametr Krypton 200
Sensor Optyczny
Rozdzielczość 500 - 6400 DPI
Maks. szyb. przetwarzania danych 6000 FPS
Maksymalna akceleracja 22 G
Maks. szyb. śledzenia 66 ips
Szybkość raportowania 1000 Hz
Liczba przycisków 6
Długość przewodu 1,8m
Wymiary produktu 124 x 67 x 41 mm
Waga myszy 77 g
Oprogramowanie Tak


Pudełko i unboxing

Recenzję można właściwie zacząć już od samego pudełka. To w końcu ono przykuwa nasz wzrok w pierwszej kolejności. No i trzeba przyznać, że Genesis do tego tematu podchodzi bardzo profesjonalnie. Czarno-czerwony motyw to ich znak rozpoznawczy, jednak najważniejszym jest fakt, że prezentuje się on bardzo elegancko. Wielu z nas już na tym etapie ocenia produkt, a taka forma prezentacji przemawia do mnie w stu procentach. Wszak czerwony to barwa dominująca w akcesoriach prawdziwego gracza.

Producenci ograniczyli przekaz do konsumentów do niezbędnego minimum, skupiając się jedynie na istotnych wskazówkach z frontowej części opakowania. I bardzo dobrze! Po co komu dziesiątki linijek tekstu, który i tak wypadnie nam z głowy?

A co po samym otwarciu? Oprócz tytułowego Kryptona 200 dołączona jest także instrukcja oraz kilka naklejek.

Genesis Krypton 200 pudełko
Przód pudełka


Przód opakowania zawiera wszystkie najważniejsze, jak na sam początek, informacje. Dowiemy się z jakim modelem mamy do czynienia oraz jakie są jego główne atuty. Nie zabraknie też logo marki Genesis, która niedawno przechodziła swój rebranding.

Genesis Krypton 200 tył pudełka
Tył pudełka


Tył naszego "boxa" od Kryptona 200 to klasyczna "ulotka", której zadaniem jest przybliżenie funkcji myszki, a także opisu działań poszczególnych przycisków. Dodatkowo znajdziemy pełną specyfikację, która ułatwi podjęcie decyzji o zakupie produktu.


Wygląd

Kwestia najważniejsza, a więc wygląd myszki Genesis Krypton 200. Do czynienia mamy z myszką ergonomiczną, której kształt jest dosyć standardowy, jeśli mówimy o gryzoniach dla graczy. Materiałem, z którego została wykonana jest plastik pokryty klasyczną czernią.

Genesis Krypton 200 wygląd
Genesis Krypton 200


W oczy rzuca się logo Genesisa, w którym po podłączeniu myszki do komputera włącza się podświetlenie RGB. Tuż pod nim znajdziemy mały panel LED z efektem PRISMO, który dodatkowo można konfigurować, aby dopasować całość podświetlenia do reszty swoich peryferiów. Co jeszcze?

Genesis Krypton 200 bok myszki
Bok myszki


Najważniejsze elementy, z których korzystamy - przyciski. Poza głównymi - lewym i prawym - Krypton 200 posiada przełącznik do zmiany DPI umiejscowiony na środku, rolkę do przewijania oraz dwa boczne przyciski, których używamy przeważnie do przełączania się pomiędzy stronami lub folderami. Wyróżniony został także sam model myszy, gdyż nazwa wydrukowana została po lewej jej stronie.

Genesis Krypton 200 spód myszki
Spód myszki


Na spodzie z kolei widzimy informacje od producenta, rzecz jasna sensor, a także trzy ślizgacze - jeden u góry i dwa na dole myszy. Jest to całkiem dobre rozwiązanie, które zwiększy płynność poruszania się na różnego gatunku podkładkach.

Genesis Krypton 200 złącze
Złącze USB A


W centrum uwagi powinien znaleźć się jeszcze kabel. Ten jest sporej długości, ponieważ ma prawie 2 metry, a dodatkowo jest przeplatany. Końcówka to klasyczne złącze USB typu A.


Wrażenia z użytkowania

Przechodzimy do crème de la crème tej recenzji, czyli do odczuć związanych z dłuższym korzystaniem z myszki Genesis Krypton 200. Przede wszystkim należy wspomnieć, że jest to idealny sprzęt dla graczy atechnicznych. Podłączenie jej do gniazda USB momentalnie spowoduje jej automatyczną konfigurację. Od razu jest gotowa do działania. Kwestia druga to LED-y. Zgodzi się ze mną chyba każdy, że tęczowe podświetlenie dodaje uroku i od dłuższego czasu jest nieodzownym elementem wśród fanów gamingu. Nie inaczej jest w tym przypadku, gdyż za pomocą oprogramowania możemy dowolnie zmieniać parametry światła.

Genesis Krypton 200 efekt PRISMO
Podświetlenie PRISMO


Po trzecie i najważniejsze - ciche przyciski. To coś, co wyróżnia ją na tle innych. I nie jest to chwyt marketingowy, przyciski są praktycznie niesłyszalne i umożliwiają komfortowa granie w każdych warunkach, szczególnie w nocy - bez obawy o irytację domowników.

Dodatkowo mała waga myszki sprawia, że wygodnie trzyma się ją nawet przez wiele godzin. Ręka się nie ześlizguje, trzyma się mocno, nawet przy wielogodzinnych sesjach.

Genesis Krypton 200 LED
Myszka po podłączeniu


Niewiadomą pozostaje sam sensor używany w Kryptonie 200. Producent nie podaje szczegółowych informacji, jedynie tyle, że obcujemy z sensorem optycznym. To w zasadzie jeden z niewielu minusów, który w ogólnym rozrachunku nie sprawia aż tak dużego problemu, gdyż rozmawiamy cały czas o urządzeniu budżetowym.


Dostępne oprogramowanie

W tej kwestii trzeba pochwalić Genesis za szeroki wachlarz możliwości oprogramowania, który umożliwia przeróżne konfiguracje Kryptona 200. Jego instalacja jest banalnie prosta, a sam folder z programem nie przekracza 5 MB. Co możemy w nim pozmieniać?

Genesis Krypton 200 oprogramowanie
Oprogramowanie


Przede wszystkim mamy do dyspozycji 6 programowalnych przycisków. Możemy każdy z nich ustawić w taki sposób, aby był dla nas jak najbardziej wygodny i przypisać funkcje, których najczęściej używamy.

Zakładka Advanced zaprowadzi nas do takich ustawień jak szybkość myszki, prędkość rolki, częstotliwość wysyłania sygnałów (125Hz, 250Hz, 500Hz, 1000Hz) czy dostosowanie wartości DPI (pomiędzy 800 a 6400), a więc do najważniejszych parametrów naszej myszki.

W panelu o nazwie LED znajdziemy możliwość doboru odpowiedniej prędkości podświetlenia, wyboru trybu z jakim migać mają nasze LED-y, a także jasność światełek. Gracze, którzy nie przepadają za trybem RGB mogą z powodzeniem wyłączyć tę opcję.

Ostania zakładka - Macro - pozwala na stworzenie wielu akcji, które dodatkowo wykonywać ma jeden z przycisków po jego wciśnięciu.


Myszka gamingowa do 100 zł? 

Podsumowanie należy zacząć od zestawienia ceny myszki Genesis Krypton 200 do jej jakości. Za niecałe 70 zł trzeba przyznać, że prezentuje się nad wyraz okazale. W budżetowej propozycji mamy niemal wszystko, czego do gry potrzebuje typowy użytkownik PC-ta. Ładny design, podświetlenie RGB, funkcjonalność, obszerny zasób ustawień, no i przede wszystkim ciche przyciski, które u wielu będą na pierwszy miejscu podczas zastanawiania się nad wyborem. To one grają tutaj pierwsze skrzypce. Oczywiście, znajdziemy sprzęt z nieco lepszymi parametrami, ale mimo wszystko należy wziąć pod uwagę cenę. A w tej kategorii Genesis Krypton 200 nie ma sobie równych wśród konkurencyjnych marek.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza