FIFA 22: tryb kariery - nowe informacje, własny klub, zmiany

 Doczekaliśmy się pierwszych wzmianek dotyczących nowego trybu kariery w FIFA 22. Co już wiemy? Jak będzie wyglądał?

fifa 22 tryb kariery

Drobne zmiany i nowości nadchodzą do trybu kariery. Gra FIFA 22 będzie nieco innowacyjna pod tym względem, jednak to, co pojawiło się do tej pory, prawdopodobnie nie jest jeszcze wersją ostateczną.FIFA 22: tryb kariery

Co warte podkreślenia na samym wstępie - wszystkie omawiane kwestie będą dostępne na obu generacjach. Oznacza to, że zarówno gracze PS5 czy Xbox Series X, jak i użytkownicy PC, niezależnie od silnika gry, otrzymają dostęp do całości zmian.

Zobacz także: Najlepsi napastnicy do kupienia w FIFA 22 Ultimate Team

Jest to o tyle ważna informacja, gdyż jak wiemy niektóre nowości nie zawitają na wszystkie platformy. Mimo wszystko fani rozgrywania kariery klubami nie zostaną w tej kwestii ograniczeni.

W FIFA 22, tryb kariery doczekał się wielu poważnych zmian i dodatków. Cieszy fakt, że deweloperzy gry nie skupiają się wyłącznie na Ultimate Team, który generuje najwięcej zysku, ale pamiętają o wspieraniu innych trybów gry. Co w takim razie nowego zobaczymy w karierze w nadchodzącej odsłonie?


Tworzenie własnego klubuTak, to prawda. Nie musimy już grać wyłącznie klubami, które znajdują się w bazie danych. Od wersji FIFA 22 będziemy w stanie stworzyć swój własny klub w trybie kariery.

Własny klub w trybie kariery FIFA 22
Personalizowanie swojego klubu w trybie kariery


Zdjęcie powyżej ukazuje możliwości nowego interfejsu, który pozwoli personalizować najważniejsze elementy własnego klubu.


Tworzenie własnej drużyny

Mając swój własny klub, przyda się także drużyna. W kreatorze składu dostosujemy do naszej drużyny takie statystyki jak:

  • gwiazdkowy rating naszej drużyny
  • średni wiek zawodników
  • budżet transferowy
  • oczekiwania zarządu odnośnie finansów
  • osiągnięcia w lidze krajowej i rozgrywkach europejskich
  • rozwój marki
  • szkolenie młodzieży


Własna drużyna w trybie kariery FIFA 22
Tworzenie własnej drużyny w trybie kariery


Bardzo rozbudowane informacje pozwolą lepiej wczuć się we właściciela czy menedżera klubu. Statystyki, na których będziemy bazować, mogą zostać dowolnie ustawione, co oczywiście wpłynie na dalszy rozwój drużyny.

Sezon będziemy mogli rozpocząć w dowolnej lidzie, jednak liczba drużyn pozostanie bez zmian. Oznacza to, że zajmiemy miejsce jednego z istniejących klubów, który trafi do tzw. "Reszty Świata".

Zawodnicy natomiast będą prawdopodobnie generowani losowo na podstawie danych z konkretnej ligi. Dla przykładu, jeśli w Premier League gra 7% piłkarzy narodowości francuskiej, nasza drużyna również posiadać będzie 7% Francuzów.


Nowe animacje/cutscenki w trybie kariery FIFA 22

W grze pojawi się również cała masa animacji/przerywników filmowych, szczególnie z szatni naszej drużyny. Celem cutscenek będzie humanizacja całego trybku kariery.Powiadomienia o przełomowych momentach naszego klubu

Interfejs trybu kariery FIFA 22 posiadał będzie szereg różnego rodzaju powiadomień o punktach przełomowych, zarówno w kwestii menedżera jak i piłkarzy.

Powiadomienia w trybie kariery FIFA 22
Interfejs powiadomień w trybie kariery


O jakich momentach przełomowych mowa? No chociażby o rozegraniu 50/100/150 meczu itd., o zdobytej nagrodzie czy o nowym rekordzie, a nawet o najlepszym wyniku (bramki, asysty, czyste konta).


Tifo dla piłkarza w trybie kariery

Kolejny całkiem ciekawy dodatek. Najlepsi zawodnicy naszej drużyny nagradzani będą specjalnym tifo, które pojawiać się będzie na początku rozgrywanych meczów.

Tifo w trybie kariery FIFA 22
Tifo w trybie kariery


Personalizacja wyglądu naszego stadionuDla urozmaicenia trybu kariery, do dyspozycji otrzymamy również specjalny interfejs do zmiany wyglądu naszego stadionu.

Własny stadion w trybie kariery FIFA 22
Personalizacja stadionu w trybie kariery


System ten znany jest z tegorocznej edycji Ultimate Team i opierał się będzie na podobnych zasadach.


Polecane: FIFA 22 edycja Ultimate: co zawiera? Gdzie kupić tanio?

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza