FIFA 22 na Google Stadia. Czy warto kupić? Ile kosztuje?

 

fifa 22 google stadia

Google Stadia stawia coraz większe kroki w świecie gamingu. Tym razem zachęca do korzystania z platformy z pomocą gry FIFA 22. Czy warto zagrać w FIFA 22 na Google Stadia?

Co to jest Google Stadia?

Zanim przejdziemy dalej warto wspomnieć czym tak na prawdę jest Google Stadia. Google Stadia to platforma streamingowa, pozwalająca na grę w chmurze. Innymi słowy otrzymujemy możliwość grania w gry dzięki strumieniowaniu obrazu (i dźwięku) przez Stadia. Co w tym takiego ciekawego?

Najważniejszą funkcjonalnością jest sam fakt gier w chmurze. Gra nie uruchamia się na naszym komputerze, a na serwerach Google, dzięki czemu przeskakujemy barierę braku odpowiedniego sprzętu czy kiepskiej wydajności. Koniec z lagami i spadkami FPS.Wymagania Google Stadia są w zasadzie minimalne: wystarczy dobre łącze internetowe (zalecana szybkość to min. 10 Mb/s) oraz przeglądarka Google Chrome. To wszystko!


FIFA 22 na Google Stadia

EA Sports zapowiedziało, że oprócz wersji FIFY 22 na PC, Xbox i Playstation, gra pojawi się także w usłudze Google Stadia. Pewnie zapytacie - po co korzystać ze Stadia, skoro mogę kupić wersję na PC? I tu właśnie przechodzimy do clou całej sprawy.

FIFA 22 na PC oberwała dość mocno od deweloperów. Mimo zapowiadanych next-genowych nowości, gracze pecetów obejdą się jedynie smakiem. Najnowsza generacja nie trafi do FIFY 22 na PC. To z kolei otwiera oczy na platformę Google Stadia, która już zmiany w generacji będzie oferować.

Nie mamy jeszcze szczegółowych informacji odnośnie gry FIFA 22 na Google Stadia, jednak patrząc na poprzednią odsłonę, która znajduje się w bibliotece wiemy, że poniekąd jest to kolejna, dedykowana platforma. Gracze grający w FIFĘ na platformie Stadia, nie łączą się z graczami szukającymi meczu w wersji na PC. Nie wiadomo, czy jest to przeszkoda technologiczna, czy Google od początku miało na to swoją wizję.

Wspólny dla obu platform okazuje się jednak rynek transferowy i tabela FUT, dzięki czemu handel kartami w FIFA 22 powinien przebiegać dosyć sprawnie.Dzięki przewadze Google Stadia nad PC w postaci next-genowych nowości, FIFA 22 w chmurze może okazać się częściej wybierana od tradycyjnej, pecetowej odsłony.


Jakość gry na Google Stadia - gameplay i połączenie online

Z uwagi na brak informacji dotyczących FIFY 22, posłużyć musimy się recenzjami z FIFY 21. Jak donoszą gracze korzystający z usługi strumieniowania gier - gamplay FIFY w Google Stadia jest całkiem płynny.

Użytkownicy zachwycają się nad jakością obrazu oraz dobrym połączeniem, który umożliwia rozgrywanie meczy online. Gdyby było inaczej, gra prawdopodobnie nie trafiłaby na tę platformę, bo przecież starcia z innymi rywalami to jest to, czego gracze potrzebują.Bez jakiejś wersji demo FIFA 22 na Google Stadia ciężko dywagować, czy mecze online będą miały jakiekolwiek opóźnienie. Wydaje się jednak, że przy odpowiednio dobrym połączeniu internetowym, FIFA 22 może działać całkiem dobrze.


Ile kosztuje FIFA 22 na Google Stadia?

Cena FIFA 22 na Google Stadia nie jest sprecyzowana, jednak można się domyślać, że będzie ona w kwocie next-genowej wersji na którąkolwiek z konsol. Prawdopodobnie w okolicy 300 zł. Nieznanym jest również fakt, czy FIFA 22 na Google Stadia będzie posiadała model subskrypcyjny.

Do korzystania z Google Stadia potrzebne jest konto, gdzie w wersji Pro za 39 zł miesięcznie otrzymujemy dostęp do platformy strumieniowania gier i biblioteki liczącej dziesiątki różnych tytułów.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza