Polish Pro League 2020 (PPL) czyli polski FPL od PAGO i FaceIt!

Polish Pro League (PPL) czyli polski FPL od PAGO i FaceIt!


Kilka dni temu, popularny streamer z platformy Twitch.tv - Mateusz "PAGO" Pągowski poinformował, że wraz we współpracy z ligą esportową FaceIt otwiera polskiego FPL'a! Polish Pro League, bo taką nazwę nosi polska liga, zrzeszać będzie najlepszych, profesjonalnych graczy CS:GO z polskiej sceny esportowej. Jak się do niej dostać? Jakie są wymagania? Zapraszam do przeczytania.Co to jest Polish Pro League (PPL)?

Jeśli interesujecie się sceną światową CS:GO pewnie wiecie co to Faceit Pro League (FPL). Jest to profesjonalna liga Counter-Strike'a: Global Offensive, do której zaproszenia otrzymują wyłącznie proplayerzy, jednak dostać się tam można również poprzez kwalifikacje z niższej ligi Faceit Pro League-Challenger (FPL-C).

Zobacz również: FaceIt - co to jest, jak pobrać demo, jak zmienić nick?


PPL, czyli Polish Pro League startowała będzie na dokładniej tych samych zasadach. Za zadanie będzie miała skupić najlepszych polskich graczy CS:GO, którzy później będą mogli mierzyć się w meczach o punkty i stawkę. Stawka jest wysoka, bo oprócz prestiżu przewidziane będą nagrody rzeczowe bądź pieniężne.


Kto będzie grał w Polish Pro League? Jak się tam dostać?

Z założenia czołowi na ten moment polscy gracze CS:GO otrzymają invite'a (zaproszenie) do ligi PPL. Wszak topka Polski (ale nie tylko Polski, bo głównie chodzi o polskich zawodników) nie musi przechodzić żadnych kwalifikacji, bo zawodnicy tacy jak SZPERO czy innocent nie muszą udowadniać swoich kompetencji.


Aktualnie w Polish Pro League (PPL) zaproszenia wysłane zostały do takich graczy jak: Snax, innocent, SZPERO, NEEX, Saju, Izak, TOAO i wielu więcej.

Odchodząc na bok - nie musisz być proplayerem, aby dostać się do ligi PAGO. Tak jak w przypadku FPL-C, Mateusz "PAGO" Pągowski chcę dać szansę młodym talentom, którzy nie zabłysnęli jeszcze na polskiej scenie CS:GO.

Zobacz również: Myszka do CS:GO - Ustawienia myszki, konfiguracja, DPI


W tym celu stworzona została liga o nazwie Bynie Pro League Challenger, która z zamierzenia wystartować ma oficjalnie 15 sierpnia 2017 roku. Wymagania jakie (prawdopodobnie) mają być spełnione to: min. 6 lvl FaceIt oraz subskrypcja na kanale PAGO3.

W PPL mecze będą rozgrywane z osobami zaproszonymi, a co miesiąc kilku najlepszych graczy z Bynie Pro League Challenger zostanie przeniesionych do najwyżej Polish Pro League, w której spotkać będzie można najlepszych graczy z polskiej sceny CS:GO.


Oprócz tego powstała jeszcze jedna droga, aby otrzymać bezpośrednie zaproszenie do samej ligi PPL. Na Facebooku Polskiej Pro Ligi znajduje się formularz do wypełnienia, dzięki któremu kilku wybrańców może liczyć na invite'a omijając kwalifikacje w lidze Bynie Pro League Challenger.


Wszystkie oficjalne informacje dotyczące samej ligi, jej zasad jak i potencjalnych zaproszeń znajdziecie na Fanpage'u Polish Pro League.

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza